"Öğretmen Uzmandır." Cimer Etkinliği

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Özlük haklarımızın güvencesi olan, liyakat ilkesinin gözetildiği, mesleğimize hakkını veren bir meslek yasasının gerekliliğinin farkındayız. Mevcut yasanın tüm paydaşların ortak sesi olamaması, taleplerimize yanıt vermemiş olmasına karşı sessiz kalamayız. Öğretmenlik meslek yasası kariyer basamakları uygulaması da en çok tartışılan konulardan biri. Yasal izin hakkımızda bizleri ÖBA videoları dinleme ile sorumlu kılan ve ekonomik hak elde etmek için sınavdan 70 puan barajı getiren bu sistemi, bir ihtisas mesleğinin uzmanları olarak kabul etmiyoruz.
02 Ağustos-09 Ağustos 2022 tarihleri arasında bir hafta süresince uzman öğretmenlik/başöğretmenlik sistemi ile ilgili eleştiri ve görüşlerimizi CİMER'e yazıyoruz. Çok fazla dilekçenin dikkat çekmek olduğunu unutmayalım. Resmi verilere göre 2021-2022 eğitim öğretim yılında 1 milyon 171 bin 891 öğretmenin görev yaptığını biliyoruz. Hedefimiz en az 100 bin dilekçenin yetkililere ulaştırılması.
Not: CİMER başvurusu yasal hakkımızdır. Düzenlenen etkinliğe katılım gösterirken 4 Haziran 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 31856 sayılı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Yönetmeliği'ne uygun şekilde hazırlanmış olan dilekçe örneğini farklılaştırarak göndermeniz, yasal sınırlar içinde bu hakkı kullanırken mümkün olduğunca farklı dilekçelerin daha çok dikkate alınması adına önem taşımaktadır.
Gülşah Yavuz
Eğitim Gücü Sen Genel Başkan Yardımcısı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13