Mesleki Gelişim Çalışmalarının Sisteme Girilmesi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Uzman öğretmenlik başvuruları için izlenecek süre, öğretmenlerin en fazla merak ettiği konuların başında gelmekte. 
Uzman ve başöğretmenlik sınavı için geri sayım başlamışken, 10 yılını dolduran ve uzmanlık sınavına girecek olan öğretmenler bir çok konuda net bir bilgi olmamasından dolayı, nasıl bir süreç izleyeceklerini, hangi belgelerin ve eğitimlerin geçerli olacağı araştırmasında. 

"Sisteme evrak giriş işlemleri 7 Temmuz 3 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Mebbis'te kayıtlı olan bilgiler sisteme otomatik olarak gelecektir. "Örneğin hizmet içi eğitim belgeleri müdür, müdür yardımcılık görevleri dyk kurslarında alınan görevler gibi"
Kaymakamlık onayı isteyen evraklarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yapmış olduğu onaylar da kabul edilecek. "Örneğin destek eğitim odaları görevlendirmeleri ilçe onayıda kabul edilecek."
Önceki yıllarda yapılan çalışmalar da evrakı bulunamayan çalışmalar için kurum müdürünün yazacağı yazı geçerli olacaktır. "Örneğin şu isimli öğretmenimiz şu tarihler arasında okulumuzda belleticilik görevi yapmıştır diye kurum müdürünün imzalı vereceği yazı."
Kurum müdürünün imzaladığı gezi onayları son gün tarihli olsa dahi kabul edilecek ve sisteme girilebilecek. "Örneğin 5 Ekim'de yapılacak bir geziye 3 Ekim'de verilen onay belgesi de kabul edilecek belgeler içerisinde sayılacak ve sisteme girilebilecek."

Öğretmenler Kurulunda Verilen Kulüp ve Komisyon görevleri ile ilgili Öğretmenler Kurulu Tutanağı kabul edilecek.

Dogal Komisyon üyelikleri kabul edilmeyecektir. " Örneğin Öğretmenler Kurulunun doğal üyesidir öğretmen, bu kabul olmayacak. Okul Aile Birliği Genel Kurulunun Doğal üyesidir bu da kabul edilmeyecek."
Rehberlik ile ilgili zorunlu olarak oluşturulan Komisyon üyelikleri gibi.)

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz