MEBBİS'te Başöğretmenlik ve Uzman Öğretmenlik Başvuru Aşamaları Nasıl Yapılacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bugün itibariyle uzman ve başöğretmenlik eğitim programları başvuruları başladı.

Uzman ve başöğretmenlik eğitim programlarına başvurular, MEBBİS üzerinden yapılacak. Peki uzman ve başöğretmenlik eğitim programlarına başvurular nasıl yapılacak? Uzman ve başöğretmenlik başvuru süreci nasıl işleyecek? Uzman ve başöğretmenlik eğitim programlarına başvuru süreci nasıl işleyecek?19 Kasım tarihinde yapılacak olan Uzman ve Başöğretmenlik Sınavı süreci bugün itibariyle, resmen başlamış oldu.

Uzman ve başöğretmenlik sınavına girecek olan adaylar, 1-10 Haziran tarihleri arasında MEBBİS üzerinden eğitim programlarına başvuruları yapabilecekler.

 
*İki kademeli başvuru olacak. İlk başvuru eğitim için olacak.

*Yapılan bu başvurudan sonra, Uzman öğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz-05 Eylül 2022, Başöğretmenlik eğitimleri ise 18 Temmuz-19 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitimler ÖBA üzerinden online olacak.


 
*Başvuru için gerekli belgeler otomatik olarak tespit edilecek. En az iki adet Mesleki Gelişim Çalışması tespit edilen adaylar 07 Temmuz 2022 - 03 Ekim 2022 tarihleri arasında herhangi bir belge yüklemeden başvurularını yapabilecekler

MEBBİS başvuru ekranında yer alan açıklama:

"Uzman Öğretmenlik/Başöğretmenlik sınav başvurusu için Mesleki Gelişim Çalışmalarına ait belgelerin MEBBİS ekranlarına yüklenmesi ile ilgili olarak; Uzman Öğretmenlik/Başöğretmenlik Mesleki Gelişim Çalışmaları Tablolarında istenilen belgelerden Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemlerinde mevcut olan belgeler otomatik olarak tespit edilecektir. En az iki adet Mesleki Gelişim Çalışması tespit edilen adaylar 07 Temmuz 2022 - 03 Ekim 2022 tarihleri arasında herhangi bir belge yüklemeden başvurularını yapabileceklerdir."

UZMAN ÖĞRETMENLİK VE BAŞÖĞRETMENLİK BAŞVURU ADIMLARI - MEBBİS üzerinden şu şekilde yapılacak?


1. MEBBİS'e giriş yapılıp "Başvuru İşlemleri" ne tıklayınız.


2. "Öğretmenlik Kariyer Basamakları Başvuru İşlemleri"ne tıklayınız


3. Hemen altta çıkan "Eğitim Başvuruları"na tıklayınız


4.Açılan sayfada aşağıda yer alan ilk kez Uzman olacak öğretmenler için "Uzman Öğretmenlik Eğitim programına katılmak istiyorum.", Uzman öğretmenler için "Baş Öğretmenlik Eğitim programına katılmak istiyorum." yazısının altında yer alan "Başvuru Kaydet" e tıklayınız.


 

5.Açılan pencereden "Tamam" a tıklayıp başvuruyu onaylayınız.


6.Başvuru aşamaları uygulandığında aşağıdaki gibi "Onay Bekliyor" yazılarının olduğu sayfa ile karşılaşırsınız.


 

Başvuru ekranında yapmanız gereken başka bir işlem yok. Başvurunuzu kaydettikten sonra başvurunuz okul onayına düşecek, okul onay verdikten sonra İlçe Milli Eğitim ve sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü onayına düşecek.  1-10 Haziran 2022 tarihleri arasında sadece MEBBİS başvuru yapılacak. Sisteme evrak yükleme işi 07 Temmuz 2022 tarihi ile 03 Ekim 2022 tarihi arasında olacak. Ayrıca MEBBİS kayıtlarında olan Mesleki Gelişim Çalışmaları için EVRAK YÜKLENMEYECEK. Evrak MEBBİS kayıtlarında olmayan diğer kriterler için yüklenecek.

Kaynak: pekiyi.com

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol