Başöğretmenliğin veya Uzman Öğretmenliğin Emekliliğe Katkısı Var mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Uzman veya başöğretmenliğin, ne gibi faydaları olacak? Uzman ve başöğretmenliğin getirileri neler olacak?

Öğretmenlik kariyer basamakları yönetmeliğinin yayınlanmasının ardından, onbinlerce öğretmen uzman ve başöğretmenlik için sınava tabi tutulacaklar.

Uzman ve başöğretmenlik sınavını kazanan ve şartları sağlayan öğretmenlerin maaşlarında iyileştirmeler yapılacak. 

Uzman öğretmenlerin maaşlarında: 1000 TL
Başöğretmen maaşlarında ise: 2000  TL artış yapılacak.

Peki uzman ve başöğretmenliğin, emekli maaşlara etkisi olacak mı? Uzman ve başöğretmen olanlar emekli olduktan sonra, maaşları artacak mı?

Uzman ve başöğretmenliğin emeklilik maaşlarına her hangi bir katkısı olmayacak. 

Mevcut düzenlemede emekliliğe katkısı olmayacaktır. Emeklilik için eğer yasallaşırsa, 3600 ek göstergenin katkısı olacaktır. 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
Emeklilikte Uzman öğretmenlikUzman öğretmen Emekli Maaşı HESAPLAMAÖğretmenlik Meslek Kanunu MaaşUzman öğretmenlik Emekliliğe Yansıyacak MıEmekli Uzman öğretmen MaaşıUzman öğretmen Maaş FarkıUzman öğretmen Maaşı Ne Zaman ArtacakBaşöğretmenliğin Emekliliğe KatkısıUzman öğretmenliğin Emekliliğe KatkısıUzman öğretmenlik Ve Başöğretmenlik şartlarıUzman Öğretmenin Emekli Maaşı Farklı Olur MuUzman Öğretmenin Emekli Maaşı Farklı Olur Mu?10 Soruda Öğretmenlik Meslek KanunuUzman Öğretmenlik Farkı Emekli MaaşıUzman Öğretmenlik Farkı Emekli Maaşına Da Yansıyor MuUzman öğretmenlik Ne Zaman Geçerli OlacakUzman öğretmenlik Ne Zaman Geçerli Olacak?Uzman öğretmenlik Eğitimleri Ne Zaman BaşlayacakUzman öğretmenlik Eğitimleri Ne Zaman Başlayacak?Bir öğretmenin Emekli Ikramiyesi Ne KadarBir öğretmenin Emekli Ikramiyesi Ne Kadar?Başöğretmenlik Sınavı Ne Zaman 2022Başöğretmenlik Sınavı Ne Zaman 2022?Öğretmenlerin Hem Maaşları Hem De Ikramiyeleri ArtacakUzman Veya Başöğretmen Olarak Emekli OlmaUzman Öğretmen Ödeneği Emekli Maaşına Yansır MıBaşöğretmenlerin Emekli Maaşları ArtacakmıUzman öğretmenlerin Emekli Maaşları ArtacakmıUzman öğretmenliğin Emekliliğe Katkısı VarmıBaşöğretmenliğin Emekliliğe Katkısı VarmıBaşöğretmenliğin Veya Uzman Öğretmenliğin Emekliliğe Katkısı Var MıBaşöğretmenliğin Veya Uzman Öğretmenliğin Emekliliğe Katkısı Var Mı?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz