İYEP'te Görev Alan Ücretli Öğretmen Ek Ders Alır mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ücretli öğretmenler hangi kursları açabilir? İlkokullarda ücretli öğretmenlik yapanlar, İYEP kursu açma hakkına sahip mi? Ücretli öğretmenlere İYEP açma yetkisi var mı? Ücretli öğretmenler, İYEP açarsa, ekstra ek ders ücreti alabilir mi? İYEP öğretmenlerine ek ders veriliyor mu?

İlkokullarda İYEP vardır. İYEP sadece 3.sınıflar için açılmaktadır. 

İYEP, ilkokullarda yetiştirme programı anlamına gelir. 3. sınıflara devam eden, önceki eğitim öğretim yılları içinde çeşitli nedenlerle Türkçe ve matematik dersi öğretim programlarında yer alan ve İYEP kapsamında belirlenen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin bu kazanımlara ulaşmalarını sağlamak amacıyla geliştirilen bir programdır

iYEP hangi öğretmenlere verilir?

İYEP'in uygulanmasında; öğrencinin kendi sınıf öğretmeni, okulun diğer sınıf öğretmenleri, ilçe norm fazlası sınıf öğretmenleri, ilçede programda görev almak isteyen sınıf öğretmenleri, ders ücreti karşılığında görevlendirilen sınıf öğretmenleri, bunların olmaması durumunda ders ücreti karşılığında görevlendirilen ücretli öğretmenler, İYEP'te görev alabilirler.

 İYEP’te görev alan ücretli öğretmen ek ders alabilir mi?
Ücretli öğretmen bir okulda derse giriyorsa toplamda ücretli öğretmenler 30 saat ek ders ücreti alabildikleri için; İYEP’te ücret alamayacaklar. Ancak bir yerde görev yapmayan sadece İYEP için görevlendirilecek ücretli öğretmenlere İYEP ek ders ücreti ödenecek.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al