Whatsapp Sohbet Arşivini Geri Yükleme

Arşivlenmiş veya silinmiş WhatsApp mesajlarının nasıl kurtarılacağını ve ayrıca mesajları gelecekte güvende tutmak için yedekleme stratejilerini öğrenin.

Silinen veya eksik WhatsApp mesajlarını kurtarmanız mı gerekiyor? Duruma göre kesinlikle mümkün.

Aşağıda, iPhone veya Android cihazınızda silinen WhatsApp mesajlarını nasıl kurtaracağınızı öğreneceksiniz. Ardından, WhatsApp mesajlarınızı bir daha asla kaybetmemenizi sağlamak için gelişmiş bir WhatsApp yedekleme planını nasıl kuracağınızı öğreteceğiz.

WhatsApp Sohbet Yedeklerini Anlama
Silinen WhatsApp mesajlarını almak için uygulamanın ayarlarında Sohbet Yedekleme'yi etkinleştirmiş olmanız gerekir . Buna ulaşmak için iPhone uygulamasının alt çubuğundaki Ayarlar sekmesine dokunun veya Android'de sağ üstteki üç noktalı menüyü açın ve Ayarlar'ı seçin .

Oradan, Sohbetler > Sohbet yedeklemesine gidin . Burada ( iOS'ta Otomatik Yedekleme ve Android'de Google Drive'a Yedekleme altında ), WhatsApp birkaç yedekleme sıklığı sunar:

Günlük
Haftalık
Aylık
Kapalı
Resim Galerisi (2 Resim)
01a-WhatsApp-Sohbet-Yedekleme
01b-WhatsApp-Yedekleme-Seçenekleri
Android'de WhatsApp her gece yerel bir yedekleme yapar, ancak telefonunuzu kaybederseniz bu size yardımcı olmaz. Bu nedenle bulut yedeklemeleri hayati önem taşır.

WhatsApp, siz yenilerini oluştururken eski yedekleme dosyalarını siler. iPhone uygulaması yalnızca en son yedekleme dosyasını tutarken, Android sürümü "son yedi güne kadar" yedekleme dosyalarını tutar. İhtiyaçlarınız için doğru yedekleme sıklığını seçerken bunu aklınızda bulundurun.

Günlük otomatik yedeklemeler alarak WhatsApp mesajlarını sildikten hemen sonra kolayca kurtarabilirsiniz. Öte yandan, haftalık otomatik yedeklemeler, son sohbet mesajlarını kaybetme pahasına silinen WhatsApp mesajlarını kurtarmak için zamanda daha geriye gitmenizi sağlar.

Android cihazlar için daha gelişmiş bir yedekleme planı için aşağıdaki "Android için Gelişmiş WhatsApp Yedekleme Stratejisi" bölümüne gidin.

WhatsApp'ta Arşivlenmiş Sohbetler Nasıl Kurtarılır
Silinen WhatsApp mesajlarını kurtarmaya bakmadan önce, sohbeti silmemiş, arşivlemiş olabilirsiniz. Ama fark nedir?

Arşivleme, sohbeti listenizden kaldırır ve şimdilik bitirdiğiniz konuşmaları gizlemenize olanak tanır. Tekrar erişmek için istediğiniz zaman bir sohbeti arşivden çıkarabilirsiniz ve arşivleme sohbetteki hiçbir şeyi silmez. Tersine, bir sohbeti silmek, içeriğini siler, böylece artık sizin için erişilebilir olmazlar.

iPhone'da, bir sohbeti arşivlediğinizde, cihazınızı sallayarak ve arşivlenmiş sohbeti kurtarmak için Geri Al'ı seçerek arşivlemeyi hemen tersine çevirebilirsiniz . Ancak bunu kaçırsanız bile, daha sonra arşivlenmiş WhatsApp sohbetlerini almak kolaydır.

iPhone'da bir WhatsApp sohbetini arşivden çıkarmak için:

Arşivlenmiş Sohbetler görünene kadar sohbet listesinde yukarı kaydırın .
Üzerine dokunun, ardından geri yüklemek istediğiniz sohbette sağdan sola kaydırın.
Görüntülenen Arşivden Çıkar düğmesine basın.
Resim Galerisi (2 Resim)
02a-WhatsApp-Show-Arşivlenmiş-Sohbetler-1
02b-WhatsApp-Arşivden Çıkar-Sohbet
Android'de bir sohbeti arşivden çıkarmak için:

Sohbet listesinin en altına gidin ve Arşivlenmiş sohbetler (X) öğesine dokunun .
Kurtarmak istediğiniz sohbeti basılı tutun.
Yukarı bakan bir ok içeren bir kutuya benzeyen, sağ üstteki arşivden kaldır simgesine dokunun .

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol