google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Flash Bellek İçindeki Görünmeyen Dosya ve Klasörler Nasıl Açılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Flash belleklerimizde en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi de içinde hiç bir şey görünmemesi sorunudur. Bilgisayarımızda her şey tamamdır. Fakat başka bilgisayarlarda açmak için flash belleğimizi takarız içerisinde hiç bir şey görünmez. Aslında her şey olduğu gibi içerisindedir. Flash bellek sürücüsü üzerinde sağ tıklayıp boyutuna bakarsanız içerisinin aslında dolu olduğunu göreceksiniz. Gelelim sorunun çözümüne. Sorunu çözmenin bir kaç yöntemi var.

 1.Yöntem; Donatılar içerisinden Komut istemini çalıştırın. Ya da çalıştır kısmına cmd yazıp enter tuşuna da basabilirsiniz. Daha sonra flash belleğinizin sürücü ismi ne ise yazıp : yazıp enter tuşuna basın. Benim flash belleğim h ise  h: yazıp enter yuşuna basıyoruz.

Sonra attrib -r -s -h  /s /d  *.*    yazın  enter tuşuna basın. Biraz bekledikten sonra dosyalarnızın yerine geldiğini göreceksiniz.

bendeki görüntü şöyle olacak.   h:attrib -r -s -h  /s /d  *.*

2.Yöntem; Bilgisayarı tıklıyorsunuz. Sol üst köşeden resimde görüldüğü gibi düzenleyi seçiyorsunuz. Klasör ve arama seçeneklerini seçiyorsunuz.

Klasör seçenekleri sayfası açılacaktır. Buradan üst kısımdan görünümü seçiyorsunuz. Gelişmiş ayarlar içerisinden gizli dosya klasör ve sürücüleri göster seçeneğini seçip tamam diyorsunuz.

Daha sonra flash belleğinizi açıyorsunuz. Aşağıdaki ekranla karşılaşıyorsunuz.

Açılan sayfadan yanında bir şey yazmayan sürücü resmine tıklıyorsunuz. İçerisinde dosyalarınızın hepsi duruyor. Şimdi şöyle yapabilirsiniz. Dosyalarınızı gördüğünüz zaman Ctrl+A tuşlarına basıp hepsini seçin sonra Ctrl+X  tuşlarına basıp hepsini kesin sonrada flasbelleğin içerisine yani ana dizine Ctrl+V yapın. Bunu fare ile de yapabilirsiniz. Kes ve dışarıya yapıştır yaptık.  En son olarak yukarıdaki resimde görülen 3 dosyayı silin işlem tamamdır. Eskisi gibi gönül rahatlığıyla flash belleğinizi kullanabilirsiniz.

3.Yöntem; Bilgisayarınızdan herhangi bir tane sıkıştırılmış dosya yani zip veya rar  yada başka bir dosya olur açın. Daha sonra sıkıştırılmış dosya içerisinden flash belleğinizin içine bakın. Dosyalar duruyorsa bilgisayarınıza bir klasör oluşturup içerisine kopyalayın. Daha sonra flash belleğinizi formatlayıp ve tekrardan içerisine dosyalarınızı koyabilirsiniz.

İnternette dolaşan küçük programları kullanabilirsiniz. Yada kurtarma programlarından faydalanabilirsiniz.

Alıntı: ilkerdanali.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol