Türkiye Şampiyonu Adnan Menderes Üniversitesinin Futbol Takımı Türkiye’yi Dünya Kupasında Temsil Edecek

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Geçtiğimiz hafta ÜNİLİG Süper Ligi’nde Türkiye Şampiyonu olan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ)  Futbol Takımı ülkemizi Dünya Kupasında temsil edecek. 
Prof. Dr. Osman Selçuk ALDEMİR’in Rektör olması sonrası özellikle son yıllarda yakalamış olduğu başarılı ivme sayesinde Akademik başarılarının yanı sıra spor alanında da birçok başarıya imza atan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ÜNİLİG Süper Ligi’nde de Türkiye Şampiyonu oldu.

DÜNYA KUPASINDA ADÜ TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK
Neredeyse katıldığı tüm organisazyonlarda yakaladığı başarılarından dolayı şampiyonların okulu olarak da tanınmaya başlayan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin futbol takımıyla ÜNİLİG Süper Ligi’nde elde etmiş olduğu Türkiye Şampiyonluğu ile beraber ülkemizi Dünya Kupasında temsil edecek olması ayrı bir gurur kaynağı oldu.
ADÜ Futbol Takımı grup maçlarında sırasıyla Ege Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ni eleyerek çeyrek finale ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni eleyerek yarı finale çıkmıştı. Yarı finalde tek devlet üniversitesi olan ADÜ, bu seviyede de vakıf üniversitelerinden Beykent, Bahçeşehir ve İstanbul Aydın üniversitelerini yenerek Şampiyonluk kupasına uzandı. Beykent Üniversitesini 6-0 gibi farklı skorla eleyen ADÜ, Finalde de 2-1’lik skorla İstanbul Aydın Üniversitesi’ni eleyip şampiyon oldu. Yaşanan bu şampiyonlukla ADÜ, Dünya Kupasında Türkiye’yi temsil edecek.  

ŞAMPİYONLARIN OKULU YİNE KENDİSİNE YAKIŞANI YAPTI
ADÜ Futbol Takımı Türkiye Şampiyonu olmasının ve ülkemizi Dünya Kupasında temsil edecek olmasının gururunu yaşadıklarını belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk ALDEMİR,  “Ankara’da Millet Kütüphanesinde düzenlediğimiz II. Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı’nın son gününde çok mutlu bir haber alarak ÜNİLİG Süper Ligi Türkiye Futbol Şampiyonası’nda 207 üniversite arasında ‘Türkiye Şampiyonu’ olduk. Şimdi Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edeceğiz.” dedi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol