Direksiyon Sınavında Gözetmen Görevi Nedir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

MTSK direksiyon sınavında görev almak isteyenler ne yapar? Direksiyon gözetmeni ne iş yapar? Direksiyon sınavında görev almak isteyenlerin uygulayacağı adımlar nelerdir?

Direksiyon sınavında görev alacak olan öğretmenlerin, sınav günü izleyeceği adımlar şu şekilde yapılmaktadır?

Sabah toplantıya katılacaksınız. Komisyondan biriniz başkan biriniz üye olacak. Başkan sabah önde oturacak, üye ise öğleden sonra önde oturacak . Sarı ve kırmızı hatalar var. Hata görünce ortak karar verin hemen işaretleme yapın kırmızı hata olursa devam etmeyip sınavı sonlandırın.
Belli yerlerde müfettişler duruyor sinyallere dikkat edin kırmızı hata yapıp devam ettirirseniz ya da hatayı görmezden gelirseniz bir kaç hafta sonra size soruşturma gelebilir. En çok şikayet edilen konular komisyon çok konuştu dikkatim dağıldı. Hata yapmadığım halde indirdiler vs . Sinyal verdim vermedi denildi. Başka adaya çok stop etti indirmediler beni 2 stopta indirdiler gibi şeyler.
 Komisyon başkanın ayağı pedal üzerinde olsun her an ne yapacakları belli olmuyor. Joker adaylar girebiliyor bu yüzden mutlaka kimlik ve giriş belgesi birlikte kontrol edin. Hatta ana adı baba adını dahi sormanızda fayda var. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol