Deprem Bölgesinde Sınavlar Yapılacak mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Deprem bölgesindeki öğrenciler için sınavlar yapılacak mı? Deprem bölgesindeki öğrencilere nasıl sınav yapılacak? Depremden etkilenen öğrenciler için sınavlar nasıl yapılacak? Deprem bölgesindeki öğrencilere sınav notları nasıl yazılacak?

6 şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan ancak 10 ilimizde büyük bir felakete yol açan deprem sonrasında, eğitim ve öğretime bir süre ara verilmişti.
Deprem felaketinin yaşandığı illerimizde bulunan binlerce öğrenci, farklı şehirlere nakillerini aldırıp, bulundukları yerleri terk etmişlerdi.
Yaşanan deprem felaketinin yaralarının halen sarılmadığı bölgelerde bulunan öğrenciler, okullarda yapılan yazılı sınavlara girecek olanlar, bu sene için kendilerine nasıl sınav yapılacağına dair sorulara yanıtlar aramakta.

MEB'den sınavlara ilişkin yapılan açıklamalarda, depremden etkilenen öğrenciler için sınavların yapılacağını açıklamıştı. 
 

Okullarda yapılan yazılı sınavlar deprem bölgesindeki öğrenciler için uygulanacak ancak sadece 1. dönem sorularından sorumlu tutulacaklar.
Deprem bölgesindeki öğrenciler için yapılacak olan sınavlarda, 1. dönem notundan düşük alan öğrencilere, yüksek olan not yazılacak. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak