BİLSEM SINAVLARI NASIL YAPILIYOR?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bilim ve sanat merkezi seçmelerine yönlendirilen, 1, 2, 3 ve 4.sınıf öğrencilerinin annebabaları ve öğretmenleri için bir kez daha hatırlatalım.
Genel Zihinsel, Resim ve Müzik yetenek alanlarına yönlendirilen öğrencileri iki aşamalı bir süreç bekliyor.
Bunlardan birincisi: Tüm öğrencileri kapsayan, 19 Şubat - 08 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan grup yetenek taraması.
İkincisi ise: 13 Haziran - 12 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan, birinci aşamada, yetenek alanları için belirlenen performans puanını elde eden öğrencilerden;
genel zihinsel yetenek alanında yoluna devam edecekler için "bireysel zeka testi" uygulaması,
resim ve müzik yetenek alanında devam edecek öğrenciler için ise oluşturulan kurul önünde "uygulamalı yetenek" değerlendirmesidir.
Görüldüğü gibi, bilim ve sanat merkezine öğrenci seçimlerinin hiç bir aşamasında sınav denilen uygulama yok.
Yani çocuklarınız ne sınava ne de mülakata girmeyecekler.

Yıldıray Çamdeviren

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı