4. Sınıflarda Yazılı Sınavları Kalktı mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlkokul 4. sınıflarda, yazılı sınavları yapılacak mı? 4. Sınıflarda yazılı sınavlar kalktı mı? İlkokullarda yazılı sınavlar yapılmayacak mı? İlkokullarda, yazılı sınavlar neden kaldırıldı? Detaylar haberimizde
Milli Eğitim Bakanlığı ölçme ve değerlendirme yönetmeliğinde değişikliğe giderek, daha önce ilkokul 4. sınıflarda yapılan yazılı sınavları kaldırma kararı aldı. 2023-2024 Eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala, yazılı sınavlarla ilgili önemli değişikliklerde bulunuldu.

Okul öncesi ve ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflarda öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimi sürekli takip edilecek. Öğrencilerin gelişim düzeyleri, öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilen bireysel ve grupla yapılan etkinliklere katılım gözlem formları, oyun temelli değerlendirmeler ve verilen görevleri yerine getirme amaçlı ölçme araçları ile takip edilecek.

Böylece, ilkokul 4. sınıflarda yazılı sınav saati uygulaması yapılmayacak. 4. sınıflarda öğrenci notları öğrenci gelişim dosyasına göre verilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak