2024 Yılı SRC Başvuru İşlemleri

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kursları Yönetmeliği.

Özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kurslarının 2024 yılı il/ilçe kontenjanları, Türkiye İstatistik Kurumunca tespit edilen il/ilçe nüfus sayıları esas alınarak İlgi (b)'de kayıtlı Yönetmeliğin 6 ncı maddesi çerçevesinde belirlenmiş olup kurs açılış başvuru işlemlerinde dikkat edilecek hususlar aşağıda açıklanmıştır.
1-Kurucu/kurucu temsilcisinin yapacağı işlemler;
a- Özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursu açacaklardan kurucu gerçek kişi olacaksa kurucu, kurucu tüzel kişi olacaksa kurucu temsilcisi bu yıl için Türkiye genelinde sadece bir il/ilçe için başvuru yapabilecektir.
b- Başvuru ekranı, 28 Mart 2024 Perşembe günü saat 10.00'da https://ookgm.meb.gov.tr internet adresinde açılacak olup 3 Nisan 2024 Çarşamba günü saat 16.00’da kapatılacaktır. Usulüne uygun yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
c- Başvuru sırasında; ekrana hatalı bilgi (dekont numarası, ücretin hangi kurum türü için yatırıldığı vb.) girilmesi, dekont bilgilerinde yanlışlık bulunması, adli sicil belgesindekibilgilerde yanlışlık bulunması, öğrenim belgesi bilgilerinin eksik ya da yanlış olması vb. durumlarda, bilgi veya belge eksikliklerinin giderilerek başvuru sahibi tarafından 4-17 Nisan 2023 tarihleri arasında il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne teslim edilmesi halinde başvuranların durumları yeni belgelere göre yeniden değerlendirilecektir.
ç- Başvuru ve sonrası işlemler, İlgi (b)'de kayıtlı Yönetmeliğin 6 ncı maddesi hükümlerine göre sırasıyla gerçekleştirilecek ve bu işlemlerde herhangi bir gecikmeye sebebiyet verilmeyecektir. Kurs açacaklardan; kurucu gerçek kişi ise kurucunun, kurucu tüzel kişi ise kurucu temsilcisinin en az ön lisans mezunu olması gerekmektedir.
d- Başvuru ekranına müracaat sahiplerince aşağıdaki bilgiler girilecektir:
1) Başvuru yapan gerçek kişi olacaksa kurucunun, tüzel kişi olacaksa kurucu temsilcisinin; boşluk bırakılmadan nüfus cüzdan seri numarası, T.C. kimlik numarası, birinci derece yakınlardan (anne, baba, eş veya çocuklar) bir kişinin T.C. kimlik numarası bilgileri yazılarak giriş yapılacaktır. Başvuru sahibinin
T.C. kimlik numarası ile adı ve soyadı MERNİS'ten çekilerek görüntülenecektir.
2) Başvuru ekranında gerçek kişi ya da tüzel kişi alanı seçilerek başvuru sahibinin adli sicil kaydı bilgileri seçilecektir.
3) Başvuruyu yapan kişi gerçek kişi ise ikametgah adresi ve vergi numarasını, tüzel kişi ise şirketin adını, vergi numarasını ve adres bilgisini girecektir.

Kılavuzun Tamamına Ulaşmak için TIKLAYINIZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al