Verification: 37dd5e6ee914423e

“TÜRKİYE DOĞU TÜRKİSTAN’DA YAŞANAN ÇİN ZULMÜNE SESSİZ KALAMAZ.”

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Suriye’de koşulları normale dönen bölgelere mültecilerin geri dönmeleri için tedbiri almak onları misafir etmemiz kadar elzem bir durumdur.

Suriyeli mülteciler sorununa değinen Geylan, “Milletimiz kadirşinaslığını tarih boyunca defalarca kez gösterdiği gibi Suriye meselesinde de göstermiştir. Ülkemizde yaklaşık olarak 4 milyon mülteciyi misafir ettik. Zaten imparatorluklar kurmuş bir millet olarak bize yakışan da budur. Ama şunu da gözetmemiz gerekir: Suriye’de koşulları normale dönen bölgelere mültecilerin geri dönmeleri için tedbiri almak, artık en az onları misafir etmemiz kadar elzem bir durumdur. Çünkü görüyoruz ki, bu mesele, sadece siyasi, ekonomik değil, sosyal ve demografik anlamda da ülkemizin geleceğini etkilemeye başlamıştır.

Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza yönelik baskı ve asimile politikası yürüten Çin yönetimini kınıyoruz.

Doğu Türkistan meselesinin de yıllardır dinmeyen yaramız olduğunu kaydeden Geylan, Son günlerde eğitim kampları adı altında Pekin yönetiminin değişik gerekçelerle soydaşlarımızı toplama kamplarına aldıklarını sıklıkla duyuyoruz. Eğitim Merkezleri adı altında TOPLAMA KAMPLARI oluşturarak Doğu Türkistanlı soydaşlarımızı baskı ve asimile politikası yürüten Çin yönetimini kınıyoruz. Hükümetimizin, başta BM olmak üzere uluslararası düzlemlerde etkili şekilde soydaşlarımızın hakkını gündeme taşımasını istiyoruz. Yine İstanbul’da birkaç gündür 11 tane Uygur Türkü’nü havaalanında bekletiyorlar. 4 milyon Suriyeliye kucağımızı açmışken, herhalde 11 tane Uygur Türkü soydaşımızı da yalnız bırakmayız.”

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al