Sözleşmeli Öğretmenlerin Kadroya Geçiş Tarihi Nedir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2022 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu yayımlanmış  fakat 2019 yılında atanan sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş işlemleri Eylül-Ekim-Kasım aylarında olacağından ilgili duyuruya göre bu öğretmenlerimiz başvuru yapamayacaktır. Bu öğretmenlerimizin mağdur edilmemesi için kılavuzda belirtilen 11 Ağustos 2022 tarihi yerine 31 Aralık 2022 tarihi esas alınma ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak yayınlanacak kılavuzda buna dikkat edilmesini talep ettik.
 Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği
 Sayı :  2983-22/6924  Tarih:01/08/2022
Konu: Sözleşmeli Öğretmenlerin Kadroya Geçişlerinde 31 Aralık Tarihi Baz Alınmalıdır
                                     
T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
 
İlgi: a) 2022 Yaz tatili öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme duyurusu
 
2022 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu yayımlanmıştır.
 
İlgili duyurunun Genel Açıklamalar 3. Maddesi:
 
‘652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlardan, ön başvurunun son günü olan 11 Ağustos 2022 tarihine kadar üç yıllık çalışma süresini tamamlayan ve öğretmen kadrosuna atananlar bu duyuru kapsamında başvuru yapabilecektir.’ Denilmektedir.
 
Ancak 2019 yılında sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 09.08.2019 tarihinde açıklanmış ve 02.09.2019 tarihinden itibaren göreve başlama işlemleri gerçekleştirilmiştir. Güvenlik soruşturması nedeniyle de göreve başlamalar Ekim, hatta bazı illerimizde Kasım ayını bulmuştur. 2019 yılında atanan sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş işlemleri Eylül-Ekim-Kasım aylarında olacağından ilgili duyuruya göre bu öğretmenlerimiz başvuru yapamayacaktır. Bu öğretmenlerimizin mağdur edilmemesi için kılavuzda belirtilen 11 Ağustos 2022 tarihi yerine 31 Aralık 2022 tarihi esas alınmalı, bu tarihe kadar kadroya geçecek olan sözleşmeli öğretmenler de mazeret durumuna bağlı yer değiştirme hakkından yararlanmalıdır. Konu hakkında yapılacak çalışma ile ilgili tarafımıza bilgi verilmesi hususunda;

Gereğini arz ederiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13