Sendikalar Üç Maymunu Oynuyor!

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Mİlli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER Fatih ALTAYLI ile yaptığı telefon görüşmesinde Öğretmenlik Meslek Kanunuyla ilgili görüşlerini belirtirken Öğretmenlere sınav yapmayacaklarını ancak sendikaların karşı çıktığını ifade etmiş.

Sendika olarak görüş ve tutumumuz nettir gelişen duruma ve tepkilere göre bu konuda bir eksen kaymamız yoktur.

Daha öncede ifade ettiğimiz gibi aynı eğitim programını uygulayan, aynı sınıfta eşit ders saati görevi verilen;

Başöğretmen

Uzman öğretmen

Kadrolu öğretmen

Sözleşmeli öğretmen

Ücretli öğretmen 

Usta öğretici

Piktes öğretmeni

Şeklinde öğretmenleri sınıflandırmayı doğru bulmamakla birlikte öğrenciye ve eğitime hiçbir katkısı olmayacak düzenlemelerle öğretmenleri kategorize etmek ve sınava tabi tutmak   öğretmenler arasında nifak tohumları sokmaktan öte gitmeyecektir. 

Eğitim sisteminin kalitesini öğretmen üzerinden ölçmek maksadıyla düşünülmüşse eğitimci olmamakla birlikte bırakın  eğitim kalitesini yükseltmeyi eğitime hiçbir katkı sunmayacağını düşünüyorum.

Öğretmen üzerinden yola çıkarak ülke eğitim ölçeğimize katkı sunulmak isteniyorsa Bilimsel çalışma yapan, yurt içi -yurt dışı makaleleri yayınlanan alanında doktora ve yüksek lisans yapan öğretmenlerimizin özlük ve mali hakları noktasında teşvik edici ve iyileştirici düzenlemeler yapılmalıdır.

Emir KAZAK

Liyakat-Sen Genel Başkanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı