Öğretmenlerimizin mazeret talepleri bir an önce karşılanmalıdır

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla ve Atilla Olçum ile birlikte, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran’la görüşerek, mazerete bağlı yer değişikliği talepleri karşılanmayan öğretmenlerin il-ilçe emrine alınması, kontenjan nedeniyle yer değişikliği talepleri karşılıksız kalanlara ise ikinci defa iller arası başvuru hakkı verilmesi talebinde bulundu. 

Latif Selvi, aile bütünlüğünün sağlanmasının ve sağlık durumuna bağlı yer değişikliğinin anayasal bir hak olduğuna dikkat çekerek, “Aile bütünlüğü sağlanamayan, sağlık mazereti giderilemeyen öğretmenlerimizin moral ve motivasyonu göz ardı edilmemelidir” dedi.

Birçok öğretmenimizin mazerete bağlı yer değişikliği talebinin karşılıksız kaldığını ifade eden Selvi, “Belirsizlik öğretmenleri yormakta, eğitim-öğretimin kalitesine olumsuz etki etmektedir. Bakanlık, bütün boyutlarıyla bildiği bu sorunu görmezden gelmemeli, çözümsüzlüğü çözüm olarak görmemeli; mağduriyet oluşmaması için mazerete bağlı yer değişikliği taleplerini yüz yüze eğitim başlamadan evvel karşılamalıdır” şeklinde konuştu.

Latif Selvi, mazeretleri ve yer değişikliği talepleri karşılanmayan öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi ve kalıcı çözüm için gerekli adımın atılmasını istedi. 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol