Mülakat Takvimi Uzatılsın, Afet Bölgesindeki Öğretmen Adayları Mağdur Edilmesin!

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bakanlığımızın 45 bin sözleşmeli öğretmen ataması "atanamayan öğretmen" sorununu çözmekte yetersizdir. Eğitim-öğretim hizmetleri sınıfındaki kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi neticesinde 2023 Yılı Temmuz ayında emekli olacak öğretmenler hesap edilerek en az yüz bin atama yapılması "atanamayan öğretmen" sorunu bir nebze de olsa çözebilirdi. 

Kontenjanların branş dağılımına baktığımızda bazı branşlara; bir elin parmak sayısını geçmeyen rakamlar verildiğini görüyoruz.  Kontenjan dağılımı konusunda adaletsizliklerin giderilmesi gerekmektedir. 

Atama takvimi incelendiğinde mülakat başvuruları için yeterli süre verilmediği açıktır.  9 Eylül 2023 tarihinden sonra göreve başlamaların yapılacağı ilan edilmesine rağmen mülakatların alelacele planlanmasını manidar buluyoruz. Oysa Milli Eğitim politikaları her türlü siyasi etkiden uzak olmalıydı. Bu sıkıştırılmış mülakat takvimi Afet Bölgesi ilan edilen on bir ilimizdeki öğretmen adaylarını mağdur edebilir. Başvuru süresinin artırılarak, mülakatların haziran ayı itibariyle yapılması önerimizin dikkate alınması talep ediyoruz.

Liyakat-Sen Genel Merkezi

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol