google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Mevcut Müdür Yardımcılarına Müdürlük Başvuru Hakkı Verilmelidir

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bakanlığın yayınlamış olduğu kılavuza göre “1- Adaylar, aynı görevlendirme döneminde yöneticilik görevine yeniden görevlendirme ya da ilk defa görevlendirme kapsamındaki başvurulardan sadece birisi için başvuruda bulunabileceklerdir.” Yazmaktadır.

Bu durum yönetici atama yönetmeliğine açıkça aykırıdır. Çünkü yönetici atama yönetmeliğinde “3- Bu yönetmelikte belirtilen şartları taşıyanlardan müdür veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek isteyenler ile halen yönetici olarak görev yapanlardan üst yöneticilik görevine görevlendirilmek isteyenler, yazılı sınava katılmak üzere başvuruda bulunabilir. Yazılı sınav başvuruları elektronik ortamda alınır.” Yazmaktadır.

Bakanlık hali hazırda 4 yılını veya 8 yılını dolduran ve müdür yardımcısı olarak görevlendiren müdür adayı müdür yardımcılarına müdürlük başvuru hakkı vermeyerek yanlış yapmaktadır.

Bakanlığın son başvuru gününe 2 gün kala bu yanlıştan döneceğini düşünmekteyiz. Aksi takdirde yönetmeliğe aykırı hareket etmiş olacak ve açılabilecek davalar ile bakanlık zarara uğramış olacaktır.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol