Memurlara Kira Yardımı Yapılacak mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Genel Başkan Talip Geylan, fahiş kira artışlarına dikkat çekerek, kamu çalışanlarına kira yardımı yapılmasını talep etti.

Büyükşehir ve tatil beldelerinde ev kiralarının 8-9 bin liralara ulaştığını bildiren Genel Başkan, bu durumdan dolayı memurların bu bölgelerden gitmek için çareler aradığını söyledi. Hükümetin, bu ciddi soruna bir an önce çözüm üretmesinin şart olduğunu kaydeden Geylan,  aksi taktirde, başta eğitim olmak üzere, bu bölgelerde ciddi bir personel ihtiyacı oluşturacağını söyledi.

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ege bölgesinde görev yapan bir öğretmen arkadaşımla görüştüm. Kendisi, ev kiralarının 8-9 bin liralara ulaştığını, artık bir memur maaşıyla geçinmenin imkanı kalmadığını, bundan dolayı da memurların o bölgeden gitmek için çareler aradığını ifade etti. Bu durum, sadece bu bölgeler için değil, hemen hemen bütün büyükşehir ve tatil beldelerinde yaşanan bir problem haline gelmiştir. Hükümetin, bu çok ciddi soruna bir an önce çözüm üretmesi şarttır. Aksi taktirde, başta eğitim olmak üzere, bu bölgelerde ciddi bir personel ihtiyacı oluşacaktır. Fahiş kira artışları karşısında, en temel insani bir hak olan barınma hususunda, memurumuza ya kira yardımı yapılmalı ya da lojman gibi imkanlarla çalışanlar desteklenmelidir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al