MEHMET ALPER ÖĞRETİCİ: Eğitim Çalışanlarının Yaşadığı Sorunlar Ancak Eğitimcilerin İradesiyle Çözülür

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, eğitimin ve eğitimcilerin sorunları ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ eğitimde yaşanan sorunların ancak eğitimcilerin iradesi ile çözülebileceğini ifade etti.

“Gerçek Sendikacılık'' anlayışı ile hareket ederek eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarını her mecrada dile getirerek bu sorunların çözümü için çaba sarf ediyoruz.
“ Bu Böyle Gitmez, Bir Şey Yapmalı” diyen tüm eğitim çalışanlarının sorumluluk alması ve bir irade ortaya koymaları gereklidir. Hem eleştirip, yanlışları söyleyip, şikayet edip bu yanlışı yapanlara da üye olarak kalmak sorunları çözmemiştir, bundan sonrada çözmeyecektir.
Gün geçtikçe eğitim çalışanlarının sorunları artmakta, alım gücü azalmaktadır. Yetkili ama etkisiz sendikalar bu sorunları çözmek yerine sorunları daha da artırmıştır.
Her bireyin farklı düşünce ve ideolojisi olabilir ancak eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunları konusunda ortak tavır takınmak önemlidir. Sendika üyeliğine ideolojik yaklaşmak, oy verdiği partiye yakınlık aramak yerine sorunların çözümü için bir arada durmalı ve sendikal tercihlerimizi sorgulamalıyız. İnanın eğitimde yaşanan sorunlar ancak eğitimcilerin iradesiyle çözülebilir. Bu da ancak mücadele ederek, sessiz kalmayarak, çözümden yana tavır koyarak elde edilebilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13