Maaşımı Tamamlayın Dilekçe Örneği

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğretmen maaşlarına ilişkin yaptığı açıklamanın ardından, Eğitim -İş sendikasından maaşlarına ilişkin açıklama yapıldı. 
Eğitim İş'ten yapılan açıklama şu şekilde?

Hem Cumhurbaşkanı hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından yapılan açıklamaların aksine eğitim emekçisi öğretmenlerin  maaşlarının belirtilen bu tutarlar üzerinden yapılmadığının anlaşılması için, sendikamızın aldığı karar doğrultusunda üyelerimiz kurumlarına dilekçe vererek Nisan 2023 maaşlarımızın eksik kısmı ve bundan sonraki maaşlarımızın da buna göre düzenlenmesini talep edecektir. Tüm öğretmenleri, bu talebimize destek olmaya çağırıyoruz. 
Her zaman emeğin onurunun savunucusu olan Eğitim-İş olarak, eğitim emekçilerini ve tüm çalışanları, yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkûm eden AKP iktidarının uyguladığı emek karşıtı politikalara karşı, insanca yaşayacak ücret talebimiz için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Karar Vermeye Yetkili Makama
Sunulmak Üzere......................................……..MÜDÜRLÜĞÜNE
Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, 25.04.2023 tarihli kamuoyuna yansıyan açıklamasında; ”Başöğretmen maaşı 25 bin, uzman öğretmen maaşı 22 bin 500 Lirayı buldu.” ifadelerine yer vermiştir. 
Yine daha önce, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Vedat BİLGİN de “öğretmen maaşlarının 20 bin TL’nin üzerinde olduğu” açıklaması kamuoyuna yansımıştır. 
Ancak hem Sn. Cumhurbaşkanı hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından yapılan açıklamaların aksine, Nisan 2023 tarihli maaşımın ….. TL olarak ödendiği ekte yer alan maaş bordrosundan görülmektedir. 
Netice olarak, bu açıklamaların aksine şekilde tarafıma eksik olarak ödenen maaşımın hak ediş tarihinden itibaren hesaplanacak yasal faiziyle birlikte ödenmesi hususunda gereğini,
Saygılarımla arz ederim.                         
                                        Tarih-imza

 EK. Maaş bordrosu


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol