Liyakat-Sen Genel Başkanından 3600 Ek Gösterge Açıklaması: "Yüzdelik Yansıma Oranları 20 Puan Düşürülmelidir"

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yetkisiz "küçük" bir sendikanın kamu çalışanları adına yapılacak bir düzenlemede görüş belirterek çözümünü de ortaya koyması "Büyükler" için büyüklüğün verdiği kibirden kaynaklı olarak çokta ciddiye alınmaz.
Sendika olarak 3600 ek gösterge konusunda hazırladığımız teknik çalışmayı raporlaştırarak ÇSGB Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal'a Nisan ayında yaptığımız görüşmede takdim ettiğimizi belirtmiştik.
Sayın bakan yardımcısı da sunumumuzu ve çözüm önerimizi önemseyerek raporun bir nüshasını ilgili komisyona sevk etmek üzere almıştı.

Raporumuzda ve sunumumuzda 3600 Ek gösterge düzenlemesine ilişkin olarak özetle;

* Ek gösterge düzenlemesinde tüm meslek grupları arasındaki hiyerarşik kademelerin dikkate alınması gerektiğini,

* Ek Göstergesi olmayan başta yardımcı hizmetler kadrosundaki personeller olmak üzere tüm çalışanların mutlaka söz konusu düzenlemeden yararlanması gerektiğini,
Belirterek "Ek gösterge yüzdelik yansıma oranlarının şuan ki haliyle kendi içinde orantısız olduğu, Ekgösterge yüzdelik yansıma oranları arasındaki farkın 20 puana düşürülmesi gerektiğine"işaret ederek çözümün buradan geçtiğini vurgulamıştık.

3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin sosyal medyasından sürekli farklı açıklamalarda bulunan Memur Sen başkanı Ali YALÇIN bugün attığı bir tweet'de
"Ek Gösterge Düzenlemesinde Genel Memnuniyetin Yolu Tazminat Yansıtma Oranlarını Yükseltmektir
Kamu görevlilerinin ek göstergelerini gözden geçirmek ve adaletli bir düzenleme ile genel memnuniyet üretmek için gösterge kadar önemli bir diğer formül,Tazminat Yansıtma oranlarıdır" bizimde üzerinde durduğumuz tazminat yansıtma oranlarına dikkat çekmiştir.
Esasen bu açıklamayı biz demiştik, bizim dediğimiz noktaya geldi şeklinde bir alGı oluşturmak için yapmıyorum.
3600 Ek Gösterge konusunda Ali Yalçın'ın bugüne kadar yaptığı birbirinden farklı açıklamaları da çok ciddiye almadım açıkçası.
 Ancak; Ali Yalçın'ın yaptığı bu açıklamayı 3600 ekgösterge çalışmasının tamamlandığı ve sonuçlandırıldığı bir zamanda yapması
 Muhtemelen hazır olan çalışmayla ilgili bir rol kapma veya söz konusu tasarı büyük bir çoğunluğu tatmin etmeyeceği için yeni bir beklenti oluşturma çabası içinde olduğunu gösteriyor.
 Çünkü daha birkaç gün önce 3600 ekgösterge düzenlemesiyle ilgili olarak ÇSGB'dan yeni teklif beklediğini belirtmişti aynı toplu sözleşme görüşmelerinde olduğu gibi...
 
Emir KAZAK
Liyakat-Sen Genel Başkanı

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al