İDDİASINI İSPAT EDEMEYENLER YALANCIDIR, YA DA MÜFTERİDİR

İlksan, 8. Dönem 5. olağan Temsilciler kurulu toplantısını Antalya Alanya’da 9 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirdi.
Bu toplantıda yönetim ve denetleme kurulunun 2020 yılı faaliyetleri,temsilciler kurulu tarafından görüşülerek ibra edilmiştir. 
Toplantıya İlksan’ın yönetim,denetleme kurulu üyeleri ve il temsilcileri katılmışlardır.
Yönetim ve denetleme kurulu üyesi olan 10 Üyenin 6’sı Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarından oluşmaktadır. Durum bu iken Malum Sendikanın Genel Başkan yardımcısı sosyal medya hesabında; “... Korsan ilksan genel kurulu yaparak mali işleri ibra etmişler, ibra ile hakikatleri örterek aklanacaklarını  zannediyorlar. Karışık işlerin hesabı sorulacak...” şeklinde eğitimciye ve sendikacıya yakışmayan,son derece yakışıksız ,çirkin,seviyesiz, iftira dolu bir bir üslupla paylaşım yapmıştır.
Bu paylaşım, kendi işledikleri naneleri başkalarına iftira atarak kamufle  etme ve zihinleri bulandırarak bir algı oluşturmaya yönelik bir davranıştır. 
Ne demektir ‘KORSAN’ ilksan genel kurulu. Bu toplantı tüzük gereği yapılması gereken bir toplantıdır.Bu toplantıya 287 bin üyenin hakları gözetilerek ,üyeler adına yönetim,denetleme ve temsilcilerin iradesi yansımıştır. Bu toplantı yapılmasaydı işte o zaman suç teşkil ederdi.
İlksan ‘temsilciler kurulu toplantısı’nın tüm görüşmeleri kayıt altına alınmış,gizli , saklı ,kaçak ,göçek bir toplantı değildir.Gündemi,yeri,katılımcıları belli olan bir toplantıdır. Katılımcıların hepsi beyefendi bu ülkenin değeri olan eğitimciler ve  Bakanlığımızın güvenilir insanları bürokratlarıdır.Yani siz Teftiş kurulu başkanına, bakanlık müfettişlerine,genel müdürlere,bakanlık danışmanlarına mali işleri aklandıklarını ,yani kirli işlerin içinde olduğunu mu,ima ediyorsunuz?
Paylaşımında ;’...mali işleri ibra etmişler, ibra ile hakikatleri örterek aklanacaklarını zannediyorlar’ diyerek saçmalıklarına devam etmiş.
‘İbra’ ne diye yapılır bir nevi harcamaların yasalara ,tüzüklere uygun olduğunu kabul etmektir. Yani  bir nevi onaydır. 


Sizce hangi hakikatleri örtmüş olabilirler.Neyin aklanmasını yapmış olabilirler.Keşke bunları açıkça madde, madde belirtseniz.Orta da zimmete para geçirme, hırsızlık varsa biz de bilsekte bunun hesabını sorabilsek.
Şunları herkese hatırlatmak isterim.’Çamur at izi kalsın’ anlayışı materyalist anlayışın  bir ürünüdür.Olmayan  bir olayı olmuş gibi göstermek, olayları farklı yerlere çekmek ,olayları abartarak asla aslı olmadığı halde kafa karışıklığı yaratarak bunun dedikodusunun sunumunu yapmak bir iftira yöntemidir.Bu yöntemler dürüst insanların veya kişilerin veya kurumların yapacağı başvuracağı yöntem olmamalıdır.
Malum sen’in Genel Başkan yardımcısı yaptığı paylaşımda ne demek istiyorsa onu açıklamalıdır. ilksan gibi değerli bir kurumu yıpratmak, yapılan paylaşımla İnsanları zan altında bırakmak,İlksan toplantısını korsan bir toplantı olarak nitelendirmek,mali işlerin ibra edilmesini hakikatleri örtmek,aklanmak gibi bir ithamda bulunmak kimsenin haddi de ,hakkı da değildir.
Ortada ciddi anlamda bir suç varsa bunun yolu yargıdır.Geçmişte de İlksanla ilgili iftira içeren afişler yapıldı.


İlksan soyuluyor, birilerine peşkeş çekiliyorsa, İlksan’da hırsızlık yapılıyorsa ;Devletimizin savcısı hakimi vardır. Böyle bir durum varken neden iftira yolu seçilir.İlksan ile ilgili iftira atanlar müfteridir.
İftira atanlara, yalan söyleyenlere dinimiz,Kuran-ı Kerim’de Mealen;“yalan söyleyenler, iftira edenler, ancak Allah’ın ayetlerine inanmayanlardır. İşte onlar yalancıların ta kendileridir.”buyuruyor.Allah bu tür insanları ıslah etsin.
1996 yılından itibaren günümüze kadar İLKSAN MEB’nın  bürokratları ve Türk Eğitim Sen temsilcileri tarafından yönetildi.1990 yıllarda yaşanan olaylara takılı kalmanın anlamı yoktur.Bunu yapanlarda bedelini ödedi,cezalarını hukuk karşısında çektiler.Bugün İLKSAN nerededir? İLKSAN’ın yapısı nasıldır? Mal varlığı artmış mıdır? Üyelerine maddi ve sosyal anlamda katkıları var mıdır? Bunlara bakmak lazım. Gözünde at gözlüğü olanlar, karalama kampanyaları ile İLKSAN‘a çamur atarak maalesef kafa karışıklığı yaratmaktadırlar. Türk Eğitim-Sen’in sayesinde eğitim çalışanlarının bir kıymet olduğunu İLKSAN ispat etmiştir. Türk Eğitim-Sen’in olduğu yerde hırsızlığa adaletsizliğe, ahlaksızlığa, kul hakkını yemeye geçit olmaz.


Sandık üyeleri bunların bu yalanlarına itibar etmeyerek sandıkta öyle bir şamar attı ki,sonraki seçimlere kadar bellerini doğrultamadılar,sonra ki seçimlere de katılmadılar.Bugün kalkmışlar İlksan’ı karalamaya çalışıyorlar.
Malum sendikanın genel başkan yardımcısı iddiasını ispatlamak zorundadır.Yani,Müdde-i iddiasını ispatla mükelleftir! iddiasını ispat edemeyen müddei,yalancıdır, ya da müfteridir.

Musa Akkaş
Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol