Hürriyetçi Eğitim Sen Kayseri Şubesi Basın Açıklaması

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Hürriyetçi Eğitim Sen Kayseri şubesi olarak TÜİK Kayseri Bölge Müdürlüğü önünden işverenimize seslenmek için toplanmış bulunuyoruz.

Özellikle son zamanlarda Türkiye İstatistik Kurumu TUİK ile bazı akademisyenlerden oluşan bağımsız araştırma gruplarının, çarşı-pazarın, marketin enflasyon oranlarının birbiriyle örtüşmediği hepinizin malumu. Bize sunulan enflasyon ile gerçekte maruz kaldığımız enflasyon arasında dağlar kadar fark var. Ne hikmetse Temmuz ayında alacağımız, anamızın ak sütü gibi helal olan, enflasyon farkı yaklaştıkça TUİK; nasıl olurda memur ve emekli daha az zam alır, bunun derdinde. 

Kamu çalışanı ve emekli elinde kağıt, kalem, hesap makinesi sürekli hesap yapıyor. Ay sonunu getirmenin gayretinde, işine odaklanamıyor. Bu karışıklığın ve tutarsızlığın bedelini kamu çalışanları ve emekliler olarak nedense hep bizler ödüyoruz.

Zaten geçinemeyen, ekonomik darboğazda olan eğitim çalışanları reelde maruz kaldığı enflasyon oranlarının 6 aylık süre sonunda maaşlarına yansıması beklerken üstüne bir de bu karmaşanın, hesap farklılıklarının altında ezilmektedir.

Çarpıcı bir örnek vermek istiyorum. Yakıt fiyatları malumunuz. 3-5 km mesafede çalıştığı okuluna ulaşmak isteyen öğretmenler adeta kontak çevirmeye korkuyor. Bir araya gelerek, tabiri caizse bir araca doluşarak görev yerine ulaşıyorlar. Toplu ulaşımın olmadığı yerlerde çalışan öğretmenler maaşlarından ciddi bir kısmı ulaşıma ayırmak zorunda kalıyor.

Tabi ki buna benzer birçok örnek verilebilir.

Hal Böyleyken; takibini yaparken, rakamları telaffuz ederken zorlandığımız zamların enflasyon oranlarına yansıtılırken farklı bir yöntemle daha adil yansıtılmasını talep ediyoruz.

İzahı olmayan şeylerin mizahı olur diyoruz.

Son bir yıllık zam oranlarını sizlere hatırlatmak istiyoruz ve de çıkan sonucu.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al