Hodri Meydan! Sendika Başkanları Maaş Bordrolarını Açıklasın Da Görelim

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Liyakatli Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Liyakat-Sen) Genel Başkanı Emir KAZAK, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat BİLGİN'i etiketleyerek maaş bordrosunu paylaştı. Sayın Bakanımızın katıldığı bir televizyon programında memur maaşlarıyla ilgili verdiği rakamların gerçeği yansıtmadığını belirterek tepki gösterdi. Aynı mesajında EğitimBirSen ve TürkEğitimSen Genel Başkanlarını da etiketleyerek kamu çalışanlarının açlık sınırında yaşadığı, ay sonunu getiremediği, yüksek enflasyon altında ezildiği günümüzde memurun hakkını savunmadıkları, memurun ekonomik buhran içinde ezilmesine seyirci kalmaları konularında eleştiride bulunarak Ali YALÇIN ve Talip GEYLAN'ı maaş bordrolarını paylaşmaya davet etti.

Emir KAZAK'ın sosyal medya paylaşımı şu şekilde;

"Sayın @vedatbilgn 29 yıllık devlet memuruyum aile ve çocuk yardımı dahil aldığım maaş 15.700TL'dir.  @aliyalcin @TalipGeylan06 komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen Hz.Peygamberimizin medeniyetini temsil ettiğinizi savunuyorsunuz benim tokluk durumum aşağıda. Ya sizin?

Örgütlenmeden aldığınız gücü daha ne kadar siyasi bir dernek gibi kullanmaya devam edeceksiniz? Hiyerarşik ücret dengesinin bozulmasına seyirci kaldınız, memuru kuru soğana muhtaç hale getirdiniz. Sözümüzü Twitter'da değil alanlarda söyleyelim."

Liyakat-Sen Genel Merkezi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak