Gelir dağılımında adalet sağlansın, gelir bütçe imkânlarıyla revize edilsin

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, gelir dağılımında adaletin sağlanmasını istediklerini ve bunun için mücadele ettiklerini ifade ederek, “Adil devlet, gelir dağıtımında adaleti sağlayan; bütçeyi düzgün yapan ve taksimatı hakkaniyetle yerine getiren devlet demektir. Biz bütçeyi adalet ve hakkaniyet boyutuyla eleştiriyoruz. Bizim gelir vergisi oranları boyutuyla yaşadığımız mağduriyetler var. Toplu sözleşmede memnun edilmeyen, enflasyona ezdirilen kamu görevlilerinin bütçe görüşmelerinde memnun edilmesini bekliyor, gelirin bütçe imkânları ile revize edilmesini istiyoruz” dedi.

Kastamonu Şubesi’nin yeni hizmet binasının açılışında konuşan Ali Yalçın, “Açtığımız bu mekân, memleket derdi olan, bayrak derdi olan, medeniyet derdi olan, yarına ilişkin kaygıları, kavgası ve idealleri olan insanlarımızın tamamına ev sahipliği yapsın, tamamının çalışmalarına mutfak olarak hizmet etsin. Bu güzel eserin açılışında, bir kez daha, birlerle başlayan yolculuğumuzun nasıl heybetli bir hâle geldiğine şahitlik ettik. Bu mekânın üyemize kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


 

Bütçede kamu görevlilerinin payı gözetilmelidir

TBMM’de bütçe görüşmelerinin olduğunu belirten Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütçenin, kamu görevlilerinin durumunu gözetecek, piyasa gerçeklerini göz önünde bulunduracak şekilde ele alınmasına ve burada kamu görevlilerinin payının takip edilmesine yönelik adım atılmasına ihtiyaç vardır. İstiyoruz ki Meclis sürecinde ifade edilen plan ve bütçenin dışında bir gelişme olsun ve bu anlamda memurların durumunu gözeten, tamir eden bir adım atılsın ve bütçe bu anlamda adil bir şekilde yapılandırılsın.”


 

Sorunların çözümüne yönelik eylem planlarımızı uygulamayı sürdürüyoruz

“Gelir vergisi oranlarında sorunlarımız var. İstihdam biçiminde sorunlar var. Temel hak ve hürriyetlerde sorunlarımız ve taleplerimiz var” diyen Yalçın, söz konusu sorunların çözülmesine yönelik eylem planlarını uygulamayı sürdürdüklerini, duruşlarının ve çözüme olan inançlarının net olduğunu söyledi.

82 model darbe yönetmeliği değişmelidir

Yalçın, darbe ürünü kılık ve kıyafet yönetmeliğine de değinerek, “Bizim, 82 model darbe yönetmeliğine ilişkin itirazımız ve değişsin diye gayretimiz var. Israrla, inatla, sabırla, sebatla bu konuda yolculuğumuzu, sivil itaatsizliğimizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Eğitim-Bir-Sen Kastamonu Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu ise yaptığı selamlama konuşmasında, mekânların üyeye, millete ve ülkeye hizmet için önemli olduğunu dile getirerek, emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutar, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, İl Millî Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, İl Müftüsü Ahmet Süzen, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Memur-Sen İl Temsilciliği Yönetimi, bağlı sendikaların yöneticileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.


 

Ziyaretler

İl Millî Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve Rektör Ahmet Hamdi Topal’a ziyarette bulunan Ali Yalçın, millî eğitim müdürlüğü personelini, Şehit Burak Kapucuoğlu İlkokulu ve Ortaokulu’nu da ziyaret ederek, eğitim çalışanlarıyla sohbet etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13