Ek Göstergedeki Eksiklikler

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konusu gündemimizdedir
Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 4/C’den 4/B’ye geçenler dâhil olmak üzere, süreli-süresiz tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını, yapmaya da devam ettiklerini belirterek, “İstiyoruz ki kamuda istihdam tek tipleşsin, mevzuat tekleşsin. Aynı işi yapanlara farklı bakılmasın, aralarında özlük farkı olmasın, çalışma barışı sağlansın, çalışanların iş huzuru da iç huzuru da sağlansın. Gayretimiz sürüyor. Bu sorunu da toplu sözleşmede aldığımız karar gereği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birlikte çözeceğiz” dedi.

Ali Yalçın, Trabzon’da teşkilatla bir araya geldi, ardından “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi kapsamında gerçekleştirilen kitap okuma yarışması ödül törenine katıldı.

Sözleşmelerin kadroya geçirilmesi için yıllardır mücadele verdiklerini ifade eden Yalçın, “6. Dönem Toplu Sözleşme’de aldığımız karar gereği sözleşmeliye kadro talebimizin karşılanması ve komisyonun kurulması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ek gösterge çalışmasının tamamlanmasını bekliyoruz. Sözleşmeli personel Memur-Sen’in bu konudaki gayretini görüyor, getirdiğimiz noktada hakkımızı teslim, sonuca ulaştırmak için verdiğimiz mücadeleyi ise takdir ediyor. 4/C’den 4/B’ye geçenler dâhil olmak üzere süreli süresiz tüm sözleşmeliler gündemimizdedir. İstiyoruz ki kamuda istihdam tek tipleşsin, mevzuat tekleşsin. Aynı işi yapanlara farklı bakılmasın, aralarında özlük farkı olmasın, çalışma barışı sağlansın, çalışanların iş huzuru da iç huzuru da sağlansın. Gayretimiz sürüyor. Bu sorunu da kararımız gereği Bakanlık ile birlikte çözeceğiz” şeklinde konuştu.  

Ek gösterge çalışmasındaki eksiklikler giderilmelidir

Ek gösterge rakamlarının artırılması konusundaki kararın, sendika olarak yaptıkları çalışmalar ve harcadıkları çabalar neticesinde yardımcı hizmetler sınıfı başta olmak üzere, hem bütün kamu görevlilerini kapsamasının hem de 1992 yılından bugüne gerçekleştirilen en kapsamlı çalışma olması bakımından önemli olduğunu kaydeden Yalçın, şöyle devam etti: “Ortaya konulan bu önemli çalışma sonrası, halen açıklık getirilmesi gereken konular, giderilmesi gereken eksiklikler var. Bunların giderilmesi kamu görevlileri arasında hiyerarşik ve adil düzeni sağlayacak ve memnuniyet üretecek bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Bu minvalde yönetici sınıfında yer alan enstitü-yüksekokul sekreteri, şube müdürü, ilçe müdürleri ve şeflerin ek gösterge rakamları da 3600’e çıkarılmalı; ek gösterge rakamı 3600’ün altında olan bütün kamu görevlilerinin tazminat yansıtma oranları artırılmalıdır.”

“Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi, kitabı sevdirmekle kalmıyor, umudu da yeşertiyor

Eğitim-Bir-Sen’in geleceğimizin teminatı gençlere yönelik ülke genelinde Genç Memur-Sen eliyle yürüttüğü “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin, kitabı sevdirmekle kalmadığını, aynı zamanda umudu da yeşerttiğini dile getiren Yalçın, “Geçen yılın verileriyle ortaöğretim öğrencileriyle bir milyona yakın kitabın okunup analiz edildiği çalışmamızda bu yıl kapasite daha da attı. Sadece İstanbul’da 300 bini aşan kitap öğrenciyle buluştu. Adanmış öğretmenler, 81 ilde projemizi başarıyla uygulayıp gönüllere girdiler” ifadelerini kullandı.

Geleceğe yatırım yapıyoruz

“Bir Bilenle Bilge Nesil” projesiyle geleceğe yatırım yaptıklarını vurgulayan Yalçın, “Trabzon’da 16 ilçede 60 okuldan 2 bin 700 öğrenciyle yapılan kitap okuma, analiz etme ve kitap üzerine kompozisyon yazma süreci, 234 öğrencinin ödüllerini almasıyla tamamlanmış oldu. Yüreklerde heyecan, dudaklarda teşekkür vardı. Trabzon teşkilatımıza ben de yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kara: Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

Eğitim-Bir-Sen Trabzon 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Kara, açılışta yaptığı konuşmada, iyi yetişmiş bir gençliğin aynı zamanda parlak bir gelecek olacağını ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al