Eğitim Bir Sen'den Kariyer Basamakları Sınavına İlişkin Flaş Hamle

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Eğitim Bir Sen uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik için yeni bir hamleye imza attı. EBS uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik kapsamının genişletilmesi için yeni bir adım atarak, ilçe milli eğitim müdürlerinin ve şube müdürlerinin de uzman ve başöğretmen hakkı verilmesine ilişkin yeni bir adım attı.
Eğitim Bir Sen, Öğretmenlik meslek kanunu kapsamında öğretmenlere tanınan uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik hakkının İlçe milli eğitim müdürü ve şube müdürlerine de tanınması için açıklama yaptı.
        
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Öğretmenlik Meslek Kanunu kapsamında öğretmenlere uzman ve başöğretmenlik unvanı hakkı tanınmış ancak ilçe milli eğitim müdürleri ile şube müdürleri kapsam dışı bırakılmıştı.

Yapılan düzenlemenin bu hali ile  2023 ayında şube müdürü ve öğretmenler arasındaki maaş farkı iyice açılmış olacak. Bu nedenle şube müdürleri sitemize tepkilerini dile getirmişti.
EBS tarafından yeniden düzenlenmesi istenilen Öğretmenlik Meslek;Kanunu taslağında bu mağduriyetin giderilmesi istendi.
 
Eğitim Bir Sen'in uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik taslağında yer alan ifadeler şöyle:
'Öğretmen unvanlı kadrolarda bulunmakta iken, fiilen öğretmenlik yapmayanlar veya sonrasında öğretmen kadrosu dışındaki kadrolara atananlara da uzman/başöğretmenlik için başvuru hakkı tanınmalıdır.'
Konuya ilişkin kamubiz.com olarak değerlendirmemiz: Yakın zamanda Meclise gelecek torba kanun kapsamında bu mağduriyetin giderileceğini öngörüyoruz.

Kaynak: Kamubiz.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al