BAĞCILAR’DA BİR PRENSİPLİ KAYMAKAM

Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Türk Eğitim Sen’in kendisine yapmış olduğu ziyaret sırasında fotoğraf çektirme söz konusu olduğunda “Ben sendikalarla fotoğraf vermiyorum, faaliyetlerine katılmıyorum” demiş ve bu durum sendika yöneticilerimizce saygı ile karşılanmıştı.’
Ancak aynı kaymakamın ilerleyen günlerde EBS’nin yapmış olduğu ziyarette ise konuklarını masanın da arkasına dizip adeta “kanka” fotoğrafı vermiş ve EBS’nin nerdeyse tüm faaliyetlerine katılarak, eline de mikrofonu alıp katılımcılara hitap etmiştir.
Bu tavırlarıyla Kaymakam, aslında sendikalarla fotoğraf vermekten ve faaliyetlerine katılmaktan rahatsız olmadığını, böyle bir prensibi olmadığını ancak Türk Eğitim Sen ile fotoğraf vermek istemediğini açıkça göstermiştir.
Türk Eğitim Sen kimse ile fotoğraf verme meraklısı olmadığı gibi böyle bir görüntüye ihtiyaç ta duymamaktadır.
Sayın Kaymakam, ihtiyaç sahipleri ile poz versin.
Türk Eğitim Sen, sendikacılık yaparken kurumlardan ve makamlardan destek alarak değil, kendi üyelerinden ve haklılığından güç almaktadır. Başka bir güce dayanmaya ihtiyaç duymaz.
Ancak devleti temsil ettiğinden habersiz, her kesime eşit olması gereken kişi ve makamları deşifre etmek te bizim için öncelikli bir görevdir.
Kaymakamlar, devletin kaymakamı olmalıdırlar. Bir siyasi partinin temsilcisi gibi davranarak yandaşı kollamak, yandaş olmayana “prensip” uygulamak ne devlet adamlığı ile bağdaşır ne de toplumsal huzura hizmet eder.
Çöküşe geçmiş, alanlarda sıfırı tüketmiş bir sendikaya itibar kazandırmaya çalışmak devletin kaymakamına yakışmaz.
Türk Eğitim Sen’in ise kamu çalışanlarından gördüğü itibar ve saygı  en büyük güç kaynağımızdır.
Ne mutlu devlet adamı gibi davranan yöneticilere...

Mehmet Yaşar Şahindoğan
Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol