İlçe MEM üzerinden gönderilmiş bu yazıyı görünce sormadan edemedim!

-İlçe MEM'ne mi, yoksa bir sendikaya mı ait bu yazı?

-Adı geçen kişi EBS Şube Başkanı'mı yoksa, İlçe Milli Eğitim Müdürü mü?

-Sendika delege seçimlerine çağrıyı sendika mı yapar yoksa ilçe milli eğitim müdürü mü?

-Bu yazıyı yazan yetkili görev ve yetki kullanımında tarafsızlığını koruyabiliyor mu?

-Sayın yetkili mesai süresi boyunca enerjisini ve emeğini İlçe MEM için mi yoksa bahsi geçen sendika için mi sarf ediyor?

-Eğitim çalışanlarının huzuru, iş barışı, tarafsızlık ilkesinin hakim olması ve kurumlarda işlerin düzenli yürütülmesi için sendika ve resmi kurum kimliklerinin ayrışma zamanı gelmedi mi?

-Kurum yöneticilerinde devlete aidiyet, adalet ve liyakat kriterli ne zaman aranacak?

-Eğitimde kalite arayışı içindeyken, öğretmenleri kariyer basamakları sınavı ile sınarken kurum yöneticilerinin Milli Eğitim Bakanlığı'nın taşra teşkilatlarını sendika şubeleri gibi yönetmesi bir çelişki değil mi?

-Devlette sadakat esastır, görev sadakatının adres değiştirdiği yöneticilerin yetkili olduğu kurumda başarı, kalite ve nitelik beklemek mümkün müdür?

 Kurumlardaki yetkililerimiz sendika seçimleri ile meşgul olmayı bırakıp, eğitimdeki sorunların çözümü ile kafa yorarlarsa eğitimde kalite için ilk adım atmış olurlar.

Unutmayalım ki, makamlar keyfiyetimize sunulmuş kotuklar değildir. Devlet-i Ebed Müddet için sadakat gösterilecek tek adres devletin kurumlarıdır. Adalet ve liyakatla görevi icra gerektirir.

Kadriye Demirel

Eğitimci Yazar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı