Seminer Dönemi Ders Yılı Dışında mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Seminer dönemi ders yılı dışında mı, yoksa ders yılı içinde mi sayılmaktadır? Ders yılı içinde sayılan durumlar nelerdir? Ders yılı dışında kalan zamanlar nelerdir? Ders yılı dışında kalan günler neler? Seminer dönemleri, ders yılı içerisinde mi sayılmaktadır? 

6. Dönem Toplu Sözleşmenin "Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme" bölümünün "Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller" başlıklı 2'nci maddesinde; "(1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar." 

Peki seminer dönemi ders yılı dışından mı sayılmaktadır?

"Seminer ders yılı dışında kalmaktadır."

Ders yılı: Derslerin başladığı günden derslerin kesildiği güne kadar geçen ve iki dönemi kapsayan süreyi, görüleceği üzere ek ders kararı ders yılını derslerin başlamasından bitmesine kadar geçen süre olarak değerlendirmekte, iki dönem ibaresi ile de bu süreden sadece yarıyıl tatilini çıkarmaktadır. Bu durumda kasım ve nisan aylarındaki seminer dönemleri ders yılına dahil edilmektedir.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

Dolar Yorum