İl Dışı Seminerlere Katılacak Olan Öğretmenlerin Getirmesi Gereken Belgeler

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2023-2024 Eğitim öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü sona erdi. Eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından, MEB öğretmenlerin sene sonu seminerlerinin istedikleri il ve ilçede yüz yüz yüze yapılması kararı almıştı.
Milli Eğitim Bakanlığının mesleki çalışmaları yüz yüze yapma kararı alması ve Kurban Bayramı tatilinin 9 günlüğe çıkarılması nedeniyle, öğretmenlerin bir çoğu mesleki çalışmalarını farklı il ve ilçede yapmak için başvuruda bulunmuştu.
Peki il dışı seminerlere katılacak olan öğretmenlerin, seminere katılırken yanlarında mutlaka götürmesi gereken belgeler neler? İl dışı seminere katılacak olan öğretmenler yanlarında, hangi belgeleri götürmek zorunda? İl dışı seminer için gerekli belgeler neler?

İl Dışı Mesleki Çalışmalara Katılacak Olan Öğretmenlerin Yanlarında Götürmesi Gereken Belgeler Şu Şekilde?

1- Seminere katılacağı okuldan, seminere girdiğinde dair, resmi bir  yazı. Bu yazıda ilgili öğretmenin isminin geçiyor olması şart aranıyor. İsimler tek tek düzenlenebileceği gibi, toplu halde isim de listede bulunursa geçerlilik sağlayabilir. Ancak adı geçen öğretmenin mutlaka isminin bu yazıda bulunması gerekiyor.

2- Görev yaptığı okulun dışında seminer görevine katılan öğretmenlerin, görev yaptığı okuldan ek ders ücreti ile ilgili çizelgeyi imzalatması gerekiyor. Semineri yapılan okul, il dışından gelen tüm öğretmenlere ek ders ücreti bordrosu düzenleyerek imzalı ve mühürlü bir şekilde görev yaptığı kuruma iletmiş olacak.

3- Yeni müfredat kapsamında sınıf ya da ders okutacak olan öğretmenler, yeni müfredat ile ilgili seminer çalışması yaptığını okul müdürlüğünden alacağı  yazı ile ispatlamış olacak. Görev yaptığı okula, seminer aldığı okulda yeni müfredatla ilgili konuları işlediğine dair bir belge almış olması gerekmektedir.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak