2021 EKİM AYI ÖZEL VE ÖNEMLİ GÜNLER

1 Ekim
Dünya Yaşlılar Günü
1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Cami ve din görevlilerin değerini anlatmak için belirlenen Cami ve din haftası, her yıl 1-7 Ekim arasında kutlanır.
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü
Dünya genelinde maddi kazanç ve eğlence amacıyla birçok hayvan, işkence, eziyet ve kötü muameleye maruz kalıyor. Hayvanların haklarını savunmak ve hatırlatmak için kutlanılır.
4-10 Ekim Dünya Uzay Haftası
Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen Dünya Uzay Haftası, insanlığın uzaya doğru açılmasında dönüm noktası olan iki olaya işaret etmektedir.
10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü
14 Ekim Dünya Standartlar Günü
Uluslararası Standartlar olarak yayınlanan gönüllü teknik anlaşmaları geliştiren dünya çapında binlerce uzmanın işbirliği çabalarına saygı göstermenin bir yolu olan Dünya Standartları Günü’nü kutlamaktadır.
16 Ekim Dünya Gıda Günü
17 Ekim Dünya Yoksullukla Mücadele Günü
24 Ekim Birleşmiş Milletler Günü
26 Ekim Hasta Hakları Günü
29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası
ürk Kızılayı genel merkezi ve Türkiye genelinde tüm şubeleri tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanan bu haftada Türk Kızılayı’nın kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetleri özellikle öğrencilere, gençlere ve kamuoyuna anlatılarak, Türk Kızılayı’na ve faaliyetlerine yönelik farkındalık yaratılmaktadır.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs’ta kutlanan bir millî bayramdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol