Öğretmenlik Meslek Kanunun Hangi Maddeleri İptal Edilecek?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenlik meslek kanunun hangi maddeleri iptal edilir? Öğretmenlik meslek kanunun maddeleri iptal edilirse, ne olacak? Anayasa mahkemesi, öğretmenlik meslek kanunun bazı maddelerini iptal etme kararı almıştı.
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bugün katıldığı toplantıda, AYM'nin iptal ettiği öğretmenlik meslek kanunun maddelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 
Yusuf Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun, öğretmenlerin talepleri doğrultusunda biraz daha kapsamlı şekilde ele alınabileceğini ifade etti.
 
Dershanelerin kapatılması sürecinde Anayasa Mahkemesi'nin "Belli alanlarda takviye gereklidir." kararı sonrasında özel öğretim kurslarının ders bazlı kurumsal hizmet sunacak yapılar olarak planlandığını anlatan Tekin, bugün dershane benzeri yapıların yeniden oluştuğu eleştirisine yönelik şunları söyledi:
 
"ÖSYM'nin üniversite sınavı için soru hazırlama ekibinin içine öğretmen arkadaşlarımızın, yani Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinden, ders anlatan öğretmenlerin girmesini sağladık. Dolayısıyla okullarımızı ve kitaplarımızı, yani dershane mücadelesinin bir parçası olarak işlevsel hâle getirdiğimizi söyledik. Şimdi, biraz bu konulara sadece merdiven altı ya da dershanecilik üzerinden bakmamak lazım... Bakanlığın alması gereken tedbirler var, biz o tedbirleri alarak tekrar bu dershaneyle ilgili ihtiyacı ortadan kaldırmak istiyoruz. Bu yapılarla ilgili polisiye tedbirler ya da yasal tedbirler değil, Bakanlığın kendi içinde alması gereken operasyonel tedbirler olduğuna inanıyorum."

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

Dolar Yorum