Bakan Mahmut Özer Kariyer Basamakları Sınavının Neden Yapıldığını Açıkladı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, anaokulu yöneticileriyle bir araya geldiği toplantıda, kariyer basamakları sınavına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Bakan Özer meslek kanuna ilişkin şu açıklamaları yaptı:  "Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi altmış yıllık bir özlemdi." dedi. Özer, "İstedik ki öğretmenlerimizin kişisel gelişimleriyle ilgili bir mekanizma oluşturalım. Bir eğitim verelim. Eğitimden sonra da bir sınav yapalım. Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikte öğretmenlerimizin özlük hakkında ciddi bir iyileşme sağlayalım. İlk kez bir meslek grubuna -ki onlar öğretmenlerdir- 3600 ek gösterge hakkı verildi. İlk kez bir meslek grubuna hususi bir kanun çıkarıldı." diye konuştu.
 
Özer konuşmasını şu sözlerle tamamladı: "Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu protesto etmek için eylemler de yapıldı. Sonuç ne oldu? Öğretmen öğretmenliğini yaptı. Yüzde 99.7 katılımla sınav gerçekleşti. İnşallah, 15 Ocak'tan itibaren sınava girenlerin yüzde 98'inin başöğretmen ve uzman öğretmen olduğu çok daha güçlü bir eğitim sistemiyle yolumuza devam edeceğiz. Ben bu organizasyonun gerçekleşmesine emek verenlere çok teşekkür ediyorum. Seminerlerle, katılımlarıyla bu süreci gerçekten çok güzel noktaya taşıyan başta Millî Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan Afyoncu hocamız olmak üzere tüm emek veren hocalarımıza teşekkür ediyorum."

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol