Öğretmenlere İkramiye Verilecek mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

24 Kasım öğretmenler günü yaklaşırken, her sene yapılan tartışmalar yine durmak bilmiyor ve devam ediyor.
Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayınladığı yazıyla, 24 Kasım öğretmenler gününde öğretmenlerin hediye almalarının yasak olduğunu açıkladı. 
24 Kasım öğretmenler gününde özellikle maddi açıdan büyük hediyelerin, asla kabul edilmemesi gerektiği belirtildi.
Özellikle sendikalardan hediye yasağına ilişkin tepkiler dinmiyor. 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, öğretmenlere hediye yasağı uygulanacağına, 24 Kasımda öğretmenlere ikramiye verilmesi gerektiğini belirtti.

 Bu yazının çok gereksiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü sanki orada görev yapan memurun tarafsızlığını korumasını engelleyen bir durum olur deniliyor ama burada öğrenci ile öğretmen ilişkisinde ne gibi bir sorun olabilir? Zaten bir buket çiçek gelecek veya en fazla öğrenci bir kalem alacak. Öğretmenler Günü’ne giderken böyle bir gündem olmasına üzüldüm. Öğretmenler Günü’nde somut adımlar hayata geçirilsin. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun görüşmeleri başlatılılsın; eğitim çalışanlarına bir maaş tutarında ekonomik destek verilsin.

- Pahalı hediye yarışı başladığından beri, o güzel gün birçok öğretmen için mahcubiyete, bazıları için er meydanına dönüştü.

- İki veli para topladı diye genelleme yapmak ve sanki bu parayla pahada ağır şeyler alınıyormuş algısı oluşturmak ancak öğretmene zarar verir. Hiçbir öğretmen bana hediye alınsın diye beklemez.

- Motivasyonumuz pahalı hediyeler değil, öğrencilerimizin yüzünde tatlı bir tebessümle “Öğretmenim, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun” cümlesidir.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13