Yeni Öğretmen Olmanın Avantajları Nelerdir ?

Öğretmen olmak zor iştir, hele ki tecrübesizseniz. Peki yeni öğretmen olmanın avantajları nelerdir ? Yeni öğretmenin olmak eski öğretmenlere göre getirisi var mı? Yeni öğretmenlerin avantajları nelerdir? Merak edilen bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz. 

Her sene yeni öğretmenler dersliklerinde geç kalmaktan çok daha fazla şey yapıyor ve sınıfları kontrol etmek için mücadele ediyorlar. Ayrıca öğrencileri yaratır, yenileştirir, bunlarla bağlantı kurar ve onları esinlendirir ve eski müfredatta yeni bir yaşam solur; ancak bunlar pek bir başlık almamaktadır.

Tek taraflı yeni öğretmen anlatısı ciddi bir sorundur, çünkü kişinin eksikliklerine karşı sürekli olarak damgalanmak yeni öğretmenler ve yaptıkları iş üzerinde bir sıkıntı yaratabilir. Düşük öğretmen morali ve düşük öğrenci performansı arasında güçlü ve şaşırtıcı olmayan bir ilişki vardır. Dahası, birinci sınıf mücadelelerle sıklıkla geçen beceriksizlik duyguları, yeni öğretmenlerin kişisel hayatlarını ciddi şekilde etkileyebilir ve muhtemelen yeni öğretmenlerin yüzde 50'sinin mesleği ilk kariyerinin ilk beş yılında terk etmesinde önemli bir rol oynamaktadır.
Yeni öğretmenlerin mentorlarından en önemlilerinden biri, mentorlarımıza, mücadelelerinin ötesinde olduğunu göstermektir. Mevcut katkılarını görmelerinden ve onlara kendi güçlü ve avantajlarından daha iyi nasıl faydalanabileceklerini göstermeleri gerekiyor.

Utançta: Ve Duygusal Yaşam Dışı Öğrenme, Thomas Newkirk, bilinen güçlü noktalara sahip olmanın bize hayatın en zorlu derslerinden geçmek için kendine güvenle katkıda bulunabileceğini tartışıyor ve yeni öğretmenlerin düzenli olarak bazı güçlü yönler getirip daha fazla avantaja sahip oldukları ortaya çıkıyor. ilk yılların fırtınalı denizlerinde dolaşmalarına yardımcı olan usta öğretmenler.

ORTAK YENİ ÖĞRETMENİN GÜÇLÜĞÜ
Bu daha önce duyduğum bir noktadır ve birçok yeni öğretmen için temel bir güç olduğunu gösterir: Yeni fikirler getiriyorlar. Örneğin, okulumdaki yeni bir İngilizce öğretmeni, yeni SAT'ın çocuklar için daha önceki sürümlerden daha fazla söylem ve ikna hakkında daha derin bir anlayışa sahip olduğunu gördü. Öğrencilerin bu konularda anlayışlarını artırmak için, öğrencilerin saçma hipotezleri retorik ve ikna edici teknikler kullanarak tartışmak zorunda kaldıkları 

Bu fikir derhal bir sansasyon ve daha önce hiç tanık olmamış bir derinlikte öğrencilere patolojiler, yan yana durma ve paralel yapı gibi teknikler kullandı.

Yeni öğretmenlerin yeni bakış açısı vardır: Yeni fikirlerin yanı sıra yeni öğretmenler, bir okuldaki kişilerin göremediği boşlukları belirlemek için yeni bakış açısını kullanabilirler. İlk eğitim yılım boyunca, birkaç spor ekibine sahip olan küçük bir okulda çalıştım, ancak takım yoktu. Parça benim gelişimimde büyük bir rol oynamıştır ve okulun bir takımının dehşete düşmediği gerçeğinden hareket etmeye karar verdim.

İki yıl içinde ekip, öğrenci grubunun dörtte birinden fazlası koşu, atlama ve atış yaparak okulun en büyüğü oldu ve ayrıldıktan sonra neredeyse herkes takımın yaratılışından bahsetti-ki bu benim için en iyisi açık fikir mümkün - benim belirleyici başarı olarak.

Yeni öğretmenler, deneyimli öğretmenlerin olmayabileceği alanlarda uzman kişilerdir: Öğretmenlik, bir bant genişliği alır, bu nedenle en kararlı gaziler bile yeniliklere ve araştırmaya ayak uydurmak için mücadele edebilir. Gaziler, birçok alanda yeni öğretmenlere göre bir bilgi avantajına sahipken, yeni öğretmenlerin çoğunlukla en yeni araştırmaları, en iyi uygulamaları ve pedagojik veya teknolojik gelişmeleri daha iyi anlamaları anlamına gelir. Bu uzmanlık, eğer dikkatli ve düşünceli bir şekilde paylaşılıyorsa, bir departmana, okula hatta ilçeye çok şey katabilir.

Yeni öğretmenlerin benzersiz bir enerji rezervleri var: 10 hafta boyunca bir ilişki içinde olan biri muhtemelen son on yılda en güçlü ilişkiyi bile geçiren birinden farklı bir enerjiye sahip olacak. Aynı ilke, yolculukları çok taze olduğu için genellikle benzersiz bir enerjiye sahip yeni öğretmenler için geçerlidir. Bu coşku, enerjilerini ve heyecanını çoğAunlukla çeken öğrencileri cagiest gazilerin bile yapamayacağı şekilde bağlamaları ve ilham vermelerine yardımcı olabilir.

Çeviri: Handan Taşgın

Kaynak: https://www.edutopia.org/article/advantages-being-new-teacher

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol