Yaz Tatilinde Askere Giden Öğretmenler Maaş Alabiliyor mu?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

1111 sayılı Kanuna eklenen ek geçici madde 55'in ilgili fıkrası şu şekildedir:

"Bu madde hükümlerinden yararlananlar temel askerlik eğitimi süresince çalıştıkları iş yeri, kurum ve kuruluşlar tarafından aylıksız veya ücretsiz izinli sayılırlar."
Bu hüküm gereğince,

1- Yaz tatilinde askere gidecek olan öğretmenler aylıksız izinli sayılacak, bedelli askerlik süresince maaş alamayacaktır.
2- Sözleşmeli öğretmenlerin ise bedelli askerlik öncesi sözleşmesi fesih edilecek, dönüşte yeniden sözleşme yapılacaktır.

Buradan hareketle o 8 günlük süreç kesilir. Yine de en doğru bilgi için bağlı bulunduğunuz mutemete danışmanızda fayda vardır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13