Sözleşmeli Öğretmen Kaç Gün Rapor Alabilir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Memurun Almış Olduğu Rapor Neticesinde Maaşından Kesinti Yapılmasında Sözleşmeli Personel ile Kadrolu Personel Arasında Fark Var Mı?

Bu konuda sözleşmeli personel ile kadrolu personel arasında fark vardır. Kadrolu personel için 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununu Madde 158 de Hastalıkları sebebiyle resmi yataklı tedavi kurumlarında yatarak tedavi gördükleri tedavi süreleri, hariç olmak üzere bir takvim yılı içinde kullanılan hastalık izin süreleri toplamının 7 günü aşması halinde, aşan sürelere isabet eden zam ve tazminatlar % 25 eksik ödenir Anlaşılacağı üzere kadrolu personel için bir takvim yılı içinde 7 günün üzerinde alacağı raporlarda kesinti yapılacağı belirtilmiştir.

Sözleşmeli personel ise 6.6.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Bakanlar Kurulu Kararının 10. maddesinde Resmi tabip raporu ile kanıtlanan hastalıklar için yılda 30 günü geçmemek üzere ücretli hastalık izni verilebilir. Hastalık sebebiyle, Sosyal Sigortalar Kurumunca ödenen geçici iş göremezlik tazminatı ilgilinin ücretinden düşülür. (Buradaki 30 gün sayısı Danıştay kararı ile kaldırılmış ve 657 sayılı devlet memurları kanununda belirtildiği 40 gün olarak düzenlenmiştir. 40 gün üstü alınan raporlar kurul raporu olmalıdır. Kurul raporları da kesinti yapılmamaktadır. )

Sözleşmeli personel kaç gün rapor alırsa maaşından kesinti olur ?

Sözleşmeli personel rapor aldığında "Sosyal Sigortalar Kurumunca ödenen geçici iş göremezlik tazminatı ilgilinin ücretinden düşülür." denir buradan anlaşılacağı gibi maaşından bir kesinti olmayacak, sadece Sosyal Güvenlik Kurumunun ödemiş olduğu iş göremezlik ödeneği kadar bir düşüş olacaktır.

Sözleşmeli personelin hastalık raporu alması halinde 2 günden fazla almış olduğu raporlarda iş göremezlik ücreti düşer. Eğer sözleşmeli personel 5 gün rapor aldıysa 5 gününü tamamı da maaşından kesinti olur. Sözleşmeli personel 3 günlük iş görmezlik parası almaya hak kazanır. Diğer 2 günde ise kendisine ödeme yapılmaz. Günlük iş görmezlik ücreti ise ayakta tedavilerde günlük kazancın üçte ikisi kadardır.

Kaynak: ogretmenadaydosyasi.com

Anahtar Kelimeler:
Sözleşmeli Öğretmen Kaç Gün Rapor Alabilir?Sözleşmeli Öğretmen Kaç Gün Rapor AlabilirSözleşmeli öğretmenSözleşmeli öğretmenin Rapor KesintisiSözleşmeli öğretmenlerin Rapor HaklarıSözleşmeli öğretmen En Fazla Kaç Gün Rapor AlabilirSözleşmeli öğretmenin Rapor Hakkı VarmıSözleşmeli öğretmenlerin Rapor Hakkı NedirSözleşmeli Personel En Fazla Kaç Gün Rapor Alabilir?Sözleşmeli Personel En Fazla Kaç Gün Rapor AlabilirSozlesmeli öğretmen Rapor Alabilir Mi?Sozlesmeli öğretmen Rapor Alabilir MiÖğretmenin Rapor Hakkı Kaç GünSözleşmeli öğretmen Rapor Alırsa Maaşı Kesilir Mi?Sözleşmeli öğretmen Rapor Alırsa Maaşı Kesilir MiSözleşmeli öğretmen Rapor KesintisiSözleşmeli öğretmenlerin 30 Günü Aşan RaporlarıSözleşmeli öğretmen Rapor Kesintisi Ne KadarÖğretmen Bir Yılda Kaç Gün Rapor Alabiliröğretmneler Kaç Gün Rapor Alabiliröğretmenlerin Senede Kaç Gün Rapor Hakkı Varöğretmenelrin Kaç Gün Rapor Hakkı Varöğretmnein Rapor Hakları Neleröğretmen Rapor Hakkı VarmıRapor Alan öğretmenin Maaşı KesilirmiRapor Alan öğretmenin Ek Dersi ödenirmiSözleşmeli öğretmen Rapor Hakkı Kaç Gün?Sözleşmeli öğretmen Rapor Hakkı Kaç GünSözleşmeli öğretmen Rapor Maaş Kesintisi Ne Kadar?Sözleşmeli öğretmen Rapor Maaş Kesintisi Ne Kadar4 Günlük Rapor Alan Sözleşmeli öğretmen Maaş KesintisiSözleşmeli öğretmen Rapor HakkıKadrolu Öğretmen Rapor Maaş KesintisiSözleşmeli Memur Rapor Kesintisi HESAPLAMASozlesmeli öğretmen Iş Göremezlik ödeneğiSözleşmeli Öğretmen 1 Gün Rapor Alırsa Ne OlurSözleşmeli Er Rapor Hakkı Kaç GünSözleşmeli öğretmen Kaç Gün Heyet Raporu AlabilirSÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN KAÇ GÜN RAPOR ALABİLİYOR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol