Sadece diğer öğretmenlerin anlayacağı şeyler

Gemma Corby tarafından

Öğretmenler çoğu insan için normal gibi görünebilir, ancak kendi kuralları ve ritüelleri ile gizli bir dünyada yaşarlar. 

Öğretmen olmayanların, özellikle yakın zamanda arkadaşlarıyla ya da bir öğretmenle çıkmaya başladıysa, anlaması zor olabilir. 

Hızlı okuma:  Bir sonraki tatil günlerini geri saymak yardımcı oluyor mu?

Hızlı dinle:  Okullarda ruh sağlığı ile ilgili gerçekler

Daha fazla bilmek ister misiniz? Başarılı öğretmenler artık gürültülü ve gururlu - haklı olarak

Şaşkın ve şaşkın insanlara bazı tavsiyeler:

1. Öğretmenler ünlüdür
2005'te Primark'ın Aberdeen şubesinde bir sütunun arkasından attığını duyduğumda hayatın bir daha asla aynı olmayacağını biliyordum.

İlk öğretmenlik mesleğime yeni başlamıştım ve bir arkadaşına bazı bıçaklar (satılık olanlar, benim olmayanlar) sallıyordu, çünkü takdir edeceğini düşündüğüm eğlenceli bir tasarıma sahiplerdi. 

Gülen ve kaçınılmaz “Merhaba Bayan!” Sözlerini duyana kadar casus olduğumu bilmiyordum. 

Öğretmenler olarak, örnek vatandaş olmamız bekleniyor, bu yüzden kör olmamızı ve doğaçlama bir Spice Girls haraç konseri sokağı köşesinde beklememizi beklemeyin.

Neyse ki, ünlüler olarak, özgürlüğümüzü kısıtlamak için maddi olarak yeterince tazmin edildik. Hayır, bekle, bekle… 

2. Hafta ortası dışarı çıkamayız
Hazırlık için en az üç hafta verilirse ve eve geç kalmazsak yapabiliriz.

3. Hafta sonları kendi değil
Pazartesiden cumaya çalışanların aksine, bütün bir hafta sonunu alamıyoruz. Lütfen hafta sonlarımızdan bazılarının işaretleme, planlama, rapor yazma, veri girişi ve kaynak yaratma tükenmesine adanmasını bekleyin.

4. Pazar geceleri ... ilginç 
Antiques Roadshow tema ayarının sesi bizi panik içinde kanepeden fırlatabilir. Bu Pavlovian koşullandırma beynimizde çuvalları doldurmaya, öğle yemeği hazırlamaya, kıyafetleri sıralamaya, dizüstü bilgisayarları yerleştirmeye vb. Başlamak için bir alarm veriyor.

Fiona Bruce'un sesi hafta sonu resmen bitti demek.

5. Yeterince ileti örneğimiz yok
 Sadece yapmıyoruz tamam mı?

6. Hayatımız askeri hassasiyetle planlanıyor
Pub'a bir yürüyüş diyorsun. Bir iki içki, belki akşam yemeği? Sadece gecenin bizi nereye götürdüğünü gördün mü? Şans yok. 

Akşamları mikro planlı (evet, pjs'mde koltukta oturmak, Instagram'ı dikkatlice kaydırmak bu planın bir parçası, çok teşekkürler). 

Öğretmenlerin programları o kadar dolu ki, kendiliğinden olmak bizim için zor. Bir şeyler içmek için dışarı çıkmak ister misin? Üç cumartesi günü seni kalemle doldururum ...

7. En yeni trendleri biliyoruz
Burası öğretmenlerin gerçekten koştukları yer. Diğer yetişkinler, onları şişe çevirme, kıpır kıpır kıpırdatma , Fortnite , dabbing , diş ipi açma , Tik Tok ve diğerleri hakkında eğitirken şaşkınlıkla bakıyor .

8. Her zaman kaynakları arıyoruz 
Plaja veya yerel müzeye, hatta dükkanlara yapılacak bir gezinin zevk için olduğunu düşünecek kadar saf olmayın.

Hayır, kaynakları toparlayabilirsek, özellikle özgürlerse alacağız. Araçlarımızın çakıl taşları, kaynak kitapçıkları ve karton kutularla dolmasını bekleyin.

9. Bazen insanlara kamuoyunda anlatırız
Çoğu zaman dürtüyü kontrol edebiliriz, ama bazen yetişkin bir kadının beni kalabalık bir Tüp arabasına sokmak için kullandığı için azarladı. 

Oldukça şok görünüyordu ve çabucak özür diledi. Öğretmen-arkadaşlarımdan biri bir keresinde, bir sürü insan bir şeyleri ya da başkalarını tekmelemeye başladığında Londra otobüsünün tamamına "sadece davranmasını" söyledi. 

Yine de dinlediler; öğretmen sesinin gücü var.

10. Tatillerde çok fazla zamanımız yok
Bizi güldürme. Son altı veya yedi hafta boyunca bıraktığımız her şeyi yapacağız, örneğin: doktora / dişçiye / gözlükçü / kuaföre gitmek, evi temizlemek, alışveriş yapmak, çimleri biçmek, arkadaşlara ve aileye hatırlatmak Biz aslında hala hayattayız ve Dünya'nın yüzünden düşmedik ve Midsomer Cinayetlerinin arka arkaya bölümlerini izliyoruz (belki de sonuncusu sadece benim).

Gemma Corby eski bir özel eğitim ihtiyaçları ve sakatlık koordinatörü (Sendco) ve serbest yazar

https://www.tes.com/news/10-things-only-fellow-teachers-understand

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol