Öğretmenlikten Geri Hizmete Nasıl Geçilir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenlikte geri hizmete geçiş hakkı var mı? Geri hizmete geçiş hakkı nedir? Geri hizmet nedir ve kimler yapabilir? Öğretmenlerin geri hizmete geçişinde hangi kurumlara geçiş sağlanabilir? Öğretmen MEB harici bir kuruma geçiş yapabilir mi?

Öğretmenlikten geri hizmete geçiş hakkı bulunmaktadır. Ancak geri hizmete geçecek olan öğretmenler sadece, MEB kurumlarından birine geçiş yapabilir. Geri hizmete geçiş yapmayı düşünen öğretmenlere, MEB dışında farklı bir kurumda görev verilemez. 

Eğer geri hizmete geçmeyi düşünüyorsanız, bu duruma bir örnek verebiliriz. Örneğin: "Psikolojik sorunlar yaşıyorsanız, bunu doktor raporuyla belgelendirebiliyorsanız, durumunuzu anlatan bir dilekçe yazıyorsunuz ekleri de ekliyorsunuz genelde olumlu sonuçlanıyor.

Genelde MEB büroya alıyorlar, 8-5 mesai, cumartesi pazar tatil, 10 seneye kadar olan memura 20, 10 seneden sonrakilere 30 gün yıllık izin yaklaşık 45 gün kadar rapor hakkı, (yalnız bu durum değişiklik gösterir) dereceye göre vs, . Ek görevler de oluyor sınav, sürücü kursu görevleri gibi, yine farklı görevler de alınabilmektedir. 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol