Öğretmenlik En Kolay İş Bulan Mesleklerden Biri?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

En rahat iş bulunan meslekler sıralaması açıklandı ve yapılan araştırmalardan, çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.
Öğretmenlik mesleği en rahat iş bulunan meslekler grubunda, 8'nci sırada yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, Türkiye’de kolay iş bulunan meslekleri yüzdelerine göre açıklamış.
Listenin 8. sırasında da ÖĞRETMENLİK var. Mezunların altı ayda iş bulma oranı % 55.6, bir yılda iş bulma oranı ise % 11.4. Kamuda çalışma oranları % 70 dolayında imiş!
Aslında doğru soru şu olmalı:
Eğitim fakültesi mezunlarının yüzde kaçı ilk altı ayda, ilk bir yılda ve sadece ÖĞRETMEN olarak İŞ bulabilmektedir?
Ailesinin tarlasında ya da babasının bakkal dükkanında çalışan, işçi/amele olarak ya da herhangi bir işyerinde ara eleman olarak iaşesini sağlayan ya da polislik başta olmak üzere mezuniyetiyle alakası olmayan kamu kurumlarını tercih etmek zorunda kalan öğretmenleri de KOLAY İŞ BULAN ya da KAMUDA ÇALIŞAN olarak mı değerlendiriyoruz?
500 binin üzerinde eğitim fakültesi mezununun atanmadığı ve her yıl ortalama 40 bin eğitim fakültesi mezununun bakiyeye eklendiği bir ortamda ‘ÖĞRETMENLİK EN KOLAY İŞ BULAN MESLEKLERDENDİR’ demek ne kadar gerçekçidir?
Eğri oturalım, doğru konuşalım…

Talip Geylan

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı