Öğretmenlerin rahatsızlık veren davranışları

1- Sigara içmeleri ve bunu öğrencilerin gördükleri şekilde yapmaları. Milli eğitim kesinlikle sigara içen öğretmeni istihdam etmemeli. Ben açık havada bile olsa sigara dumanını çekmek zorunda değilim.
2- Sınav hazırlarken hazırladığı soruları doğru düzgün kontrol etmeyen ve sınavlarda kaos yaratan model. Yılda 2 kez sınav oluyor onu yaparken de aç bir bak soruda hata var mı yok mu eksik ne öğrenci açısından yaklaşmaya çalış. 
3- Materyal hazırlamayan model. Ordan burdan download ettiği kargacık burgacık slayt, not ne varsa bunları kullanır. Kısaca hazırcı. Bir de sürekli birilerinden ister, kendisi hiç üretmez, bilgisayar başına oturup rapor yazacakken bile başkası hazırlamış mı ondan ister. Yıllık plan falan neyse de kardeşim 3 satırlık raporu da yaz bir zahmet.
4- Öğretmenler odasında sürekli araba, borsa muhbbeti. Gına getirdiniz. Yeni bir teknoloji hakkında sohbet edelim yok, müzik konusu yok. Özellikle erkekler borsa, halı saha ve borsa. Şaşmaz.
5- Sınav görevi ile ilgili yönergeleri okumayıp durmadan soru soran tip. Gruplarda her zaman bulabilirsiniz. Okumazlar, merak etmezler. 
6- Ben tecrübeliyim deyip yeni kuşak öğretmenleri küçümseyen muallim kafası. Bazıları çok tonton, babacan ve şekerdir. Çekilmeyeni ise hiç çekilmez. Aynı görüşte olduğunuz bir konuda bile size muhalifmiş gibi davranır. 
7- Öğrencilere hayat dersi vereyim derken dersten soğutan tipler. Enerjisi düşüktür, öğrencilere geleceğe dair en ufak bir ümit vermezler.

Alıntı: Oğuz Ateil  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol