Öğretmenlerin Dönem Sonu Yapması Gereken İş ve İşlemler 2022

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2021 2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM SONU İŞ VE İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ YAPILMASI GEREKENLER

2021/2022 Eğitim öğretim yılı 1.dönem sonunda öğretmen ve idarecilerin yapması gereken iş ve işlemler neler? 2021-2022 eğitim öğretim yılı ilk dönemine ait Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 25.12.2021 tarihli ve 45512797-10.07.01-E.18443982 sayılı idareci ve öğretmenler tarafından yapılması gereken iş ve işlemler ile hazırlanması gereken evraklar konulu resmi yazı yayınlandı. İşte MEB'den 2020-2021 okul öncesi, İlkokul ve Ortaokul 1. Dönem Sonu İşlemler konulu 12 maddelik resmi yazı.

2021/2022 Yılı I. Dönem Sonu Yapılacak İş ve İşlemler

1) 2021/2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Dönem Sınav Notları ile Ders ve Etkinliklere katılım Notunun Eksiksiz Girilmesi. (Seçmeli Dersler Dâhil)

İlkokul 4 üncü sınıflarda sınav yapılmayacak olup bu sınıflardaki ölçme ve değerlendirmeler, ilgi (a) Yönetmelikte ilkokul 1, 2 ve 3 üncü sınıflar için belirtilen esaslarla aynı şekilde ve ilkokulun bütün sınıflarında ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir.

 5 inci, 6 ncı, 7 nci ve 8 inci sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanları ve varsa proje puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanı hesaplanacaktır. Ayrıca yapılmış olan sınavlar varsa hesaplamaya dâhil edilecektir. > Ortaokul ve imam hatip ortaokullarında;

E-Okula "1- Türkçe, 2- Matematik, 3- Fen Bilimleri, 4-Sosyal Bilgiler/T.C inkılap Tarihi, 5-Ingilizce, 6-Din Kültürü" derslerinden Sinava Girmiş ise Sınav Notu ve Ders Saatine göre ders etkinliklerine katılım puanı girilecek. 1- Görsel Sanatlar, 2- Müzik, 3- Beden Eğitimi ve Spor, 4- Teknoloji ve Tasarım, 5Bilişim Teknolojileri ve Yazılım, 6- Peygamberimizin Hayatı, 7- Temel Dinî Bilgiler, 8-Tüm Seçmeli

Derslerden sınav yapılmayacak olup sisteme sınav notu girişi yapılmayacaktır. Bu derslerin dönem puanı ders etkinliklerine katılım puanı ve varsa proje puanları ile oluşturulacaktır. Öğrencilere her dönemde her bir dersin haftalık ders saati sayısı 2 ve daha az olanlara 2, haftalık ders saati

Sayısı 2 den fazla olanlara ise 3 defa ders etkinliklerine katılım puanı verilir. (Daha az veya fazla verilemez.)

 ilkokul-Ortaokul Kurum İşlemleri>>Not İşlemleri>>Hızlı Not Girişi

Not: Ders etkinliklerine katılım puanları "öğrencilerin yüz yüze eğitim, canlı ders ve/veya EBA TV takip ve ders etkinliklerine katılımlarına göre hazırlanan değerlendirme ölçeklerine göre verilmesi" ve değerlendirme ölçeklerinin bir örneğinin YILSONUNDA okul idaresine teslim edilmesi gerekmektedir.

Sınavlara katılmayan öğrencilere; G (Girmedi) harfi YAZMIYORUZ. Boş bırakıyoruz. Sürekli devamsız olan öğrenciler için herhangi bir veri girişi yapılmayacaktır. Rehberlik ve Kariyer Planlama dersi için not girişi yapılmayacaktır.

2) Ders Yılında En Az 1 (bir) Proje Notu Verilmesi. Projeler verildikleri dönemde değerlendirilir. Proje vermeyen öğrencinin proje notu sıfır olarak değerlendirilir. Proje değerlendirme ölçekleri idareye teslim edilecektir. (İlk dönem proje görevi verildiği takdirde)

3) E-Okul Sisteminde Bulunan Karne Bilgileri - Öğretmen Görüşünün Şube Rehber Öğretmenlerince Her Öğrenci İçin Girilmesi.

İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemleri>>Not İşlemleri>>Karne Bilgileri Öğretmen Görüşü

NOT: Karne Bilgileri - Öğretmen Görüşünün aktif öğrencilerimize göre yapmanız gerekmektedir. Eğer bu konuda tereddütte düşüyorsanız aktif öğrenci listenizi okul idaresinden alınız.

4) Davranış Notlarının Eksiksiz Girilmesi, Sınıf/Şube Rehber Öğretmenleri tarafından girilecektir.

İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemleri>>Not İşlemleri>>Davranış Notları sekmesinden sınıfa ait davranış not girişlerinin tamamlanması gerekmektedir.

5) E-Okul Sisteminde Bulunan Sınıf Kitaplığının Oluşturulması ve Okunan Kitapların Girilmesi.

Sınıf/Şube Rehber Öğretmenleri tarafından girilecektir.

İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemleri>>Okuduğu Kitaplar sekmesinden sınıf kitaplığı oluşturarak okunan kitapların sisteme girilmesi gerekmektedir.

6) E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Sosyal Etkinlik Modülünde öğrencilerin gerçekleştirdiği Sosyal Etkinliklerin girilmesi.

İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemleri>>Sosyal Etkinlikler >> Sosyal Etkinlikler Girişi sekmesinden okul etkinlikleri için kulüp danışman öğretmeni, merkezî etkinlikler için ilgili ders öğretmeni, okul dışı bireysel etkinlikler için ise sınıf öğretmeni tarafından veri girişleri yapılacaktır.

7) BEP Uygulanan Öğrenciler İçin Değerlendirme Raporlarının Hazırlanması, BEP uygulanan öğrenciler için değerlendirme raporlarının Rehberlik Servisine teslim edilmesi gerekmektedir.

8) Döneme ait rapor ve çizelgelerinin teslim edilmesi Rehberlik dönem sonu faaliyet raporlarının teslim edilmesi, (Sınıf / Şube rehber öğrt.) Sosyal kulüp dönem sonu faaliyet raporlarının teslim edilmesi,(Sosyal kulüp danışman öğrt.)

9) Sınıf defterlerinin ve yoklamaların eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurulması

10) Nöbet defterinde eksik bölümler varsa doldurulması

11) Uzaktan eğitim ders defteri formlarının eksiksiz olarak idareye teslim edilmesi

12) Proje verilmiş ise bunlara dair değerlendirme ölçek formlarının tutulması ve notlarının e-Okul Sistemine işlenmesi, Proje ödevlerinin öğretmen tarafından saklanması,

*Yukarıdaki tüm işlemlerin 17.01.2022 Pazartesi Saat 13.00'e kadar tamamlanması gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler:
Sene Başı Iş Ve İşlemler 2021 2022MebbisDers Kesim RaporuÖğretmen Yıl Sonu IşlemleriOkul Idaresinin Yapması Gerekenleröğretmenlerin Yapması Gereken Iş Ve Işlemler 2022öğretmenlerin Yapması Gereken Iş Ve Işlemler 2020-2021 Eğitimhaneöğretmenlerin Yapması Gereken Iş Ve Işlemler Egitimhane.öğretmenlerin Yapması Gereken Iş Ve Işlemleröğretmenlerin Yapması Gereken Iş Ve Işlemler 2021-20221. Dönem Sonu İş Ve İşlemleriÖğretmenlerin Dönem Sonunda Yapması GerekenÖğretmenin Yıl Sonu Yapması Gereken İş Ve İşlemlerÖğretmenlerin Dönem Sonu Yapması Gereken Iş Ve Işlemler Kaynak: Öğretmenlerin Dönem Sonu Yapması Gereken Iş Ve Işlemler2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM SONU İŞ VE İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ YAPILMASI GEREKENLER1.Dönem Sonu Öğretmenlerin Yapması Gereken İş Ve İşlemlerÖğretmenlerin 1.Dönem Sonu Yapması Gereken İş Ve İşlemlerİlkokul Ve Ortaokul 1. Dönem Sonu İşlemler2021 2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM SONU İŞ VE İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ YAPILMASI GEREKENLER1. Dönem Sonu Öğretmenlerin Yapması Gereken İş Ve İşlemler2021-2022 Yılı I. Dönem Sonu Yapılacak İş Ve İşlemlerÖğretmen Dönem Sonu Yapması Gereken İş Ve İşlemlerÖğretmenlerin Dönem Sonu Yapması Gereken Iş Ve IşlemlerDönem Sonu Yapılması Gereken İş Ve İşlemlerÖğretmenlerin Dönem Sonu Yapması Gereken İş Ve İşlemler 2022Dönem Sonu Yapması Gereken İş Ve İşlemler 2022

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13