Öğretmenler Ne Zaman DYS Kullanacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

DYS BAKANLIK ÇALIŞMASI: 

1- Tüm öğretmenler kadrolu/sözleşmeli/ücretli DYS e aktarılmıştır. Bu aktarımlar MEBBİS üzerinden otomatik veri alarak gerçekleşmektedir.

2- Bir okul/kurumun müdürü artık DYS Yöneticisi olmuştur. Vekalet iş ve işlemleri okul/kurum müdürü tarafından yapılacaktır.

3- Okul Müdürü rolünün adı Müdür olarak değiştirilmiştir. Üzerinde iş olmayan tüm okul/kurum müdürlerinin rolü bugün itibariyle silinerek, Müdür olarak değiştirilmiştir. Üzerinde iş olan okul müdürlerinin de tüm işlerini kapatarak sonraki güne Müdür rolünü almaları gerekmektedir.

4- Öğretmenlerin DYS si Web DYS olaraktır. E-İmza gerekli değildir. Tüm yazılar Gözden Geçirme olarak gitmektedir. Sadece okul idarelerinin kurumlarına gelen yazıları öğretmenlerle DYS üzerinden paylaşması içindir. Kadrolu öğretmenler MEBBİS i üzerinden bağlanacaktır, ücretli öğretmenler E-Devlet girişi ile bağlanacaktır.

5- Okulunuza yeni başlayan bir öğretmen olduğunda ya da ayrılan bir öğretmen olduğunda sistem tarafından aynı günün gecesinde otomatik olarak eklenecek ya da silinecektir.

6- Bir öğretmen ayrıldığında ertesi gün DYS üzerinden silinmemiş ise öğretmenin MEBBİS görevlendirme/ders saati tamamlama vb. işlemleri henüz MEBBİS te yapılmamıştır. Yada MEBBİS kısmı tam ise üzerinde iş vardır. Öğretmenin bu işleri kapatması gerekmektedir.

7- Okulunuzda size ait olmayan öğretmen var ise ya da sizin öğretmeniniz okulunuzda görünmüyor ise ya da idarecilerle ilgili rollerde sorun var ise MEBBİS kayıtlarının güncellenmesi için İnsan Kaynakları Bölümü ile iletişime geçilecektir. 

8- Sürecin etkili ilerlemesi için İnsan Kaynakları Bölümünü sadece idarecilerinizin için ivedilikle arayınız. Öğretmenleriniz belirledikten sonra DYS üzerinden resmi yazı ile durumlarını bildiriniz.

9- Konu ile ilgili detay bilgilendirme, DYS Yönetici rolünün görevleri vb. için en kısa sürede okul/kurum müdürlerimizle online toplantı düzenlenecektir. Bilgi verilecektir.

10- Bugün itibariyle DYS Yöneticisi okul müdürleri/mdürler olduğu için, MEBBİS görevlendirme iş ve işlemleri İnsan Kaynakları tarafından yapıldığı için Bilgi İşlem Bölümünün konu ile ilgili yapacağı bir iş yoktur. 

11- Okulların e-okul kurum işlemleri raporlarındaki personel listesi raporundaki öğretmenleri kontrol etmeleri, okulda olmayan öğretmen varsa tespitini yapmaları ve İnsan Kaynakları Bölümüne yazmaları gerekmektedir.

12- Öğretmen aktarımları halihazırda devam etmektedir. Bugün DYS üzerinde sıklıkla değişiklik yaşanabilecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al