Öğretmenler gelirlerinden neden memnun değiller?

Hak ettikleri ücret aldıkları değil mi?
1-Öğretmenlerin haftada 1-2 günü boș olduğu için mi ücretleri düșük?
2-Öğretmenlerin tamamı haftada 5 gün okula çalıșacak șekilde kanuni bir düzenleme yapılıp maaș ve ekderlerine son yıllardaki gelir kayıplarını giderecek bir iyileștirme yapılamaz mı?
3-Mevcut kanun ve yönetmelikle öğretmenlerin sadece maașına yada yalnız ek dersine yapılacak kayda değer bir iyileștirme bütün öğretmenleri memnun eder mi?
4-Sadece maașlara yapılacak iyileștirme bir haksızlık doğurur mu, yoksa mevcut kanunla da olsa yapılması gereken bu mudur?
5-Mevcut kanun ve yönetmeliklerle ek derslere yapılacak kayda değer bir iyileștirme bütün öğretmenleri memnun eder mi? Yoksa bazı bașlar yeterli ek dersleri olmadığından buna karșı mı çıkarlar.
6-Siyasiler yıllardır öğretmenlerin bu maaș ek ders konularındaki farklı ve herkesin kendine göre yontmaya çalıșacağı bir ortam olușturup öğretmenlerin itibar kaybetmesine meydan verip bu dev caimayı istedikleri gibi yönlendimenin kolay bir yolunu mu buldular?
7-Öğretmenler çok duygusal bir topluluk olduğu için her söylenene inanıyor ve bu yüzden herkes her telden çalıyor gibi bir görüntü mü ortaya çıkıyor?
Not:Bu sorulardan hiç bir braștaki meslektașım alınıp gocunmasın, amaç burada birilerini kırmak, așağılamak kesinlikle değildir. Amaç sadece son yıllarda giderek düșen itibar ve alım gücümüzün istediğimiz düzeyde çıkartılabilmesi için neler yapılabileceğini benim de içinde bulunduğum ve bundan da gurur duyduğum güzide ve bir milyonluk dev camiayla paylașıp fikir alıș verișinde bulunmaktır. Amacımı așan cümlelerim kelimelerim olmușsa șimdiden özür dilerim. Unutmayalım ki yıkmak çok kolay ve çabuktur. Yapmak ise zahmetlidir, sabır ister ve zaman alır. Saygılar.
Cafer Ersöz'in 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yygyb7g 2 hafta önce

Okullar kapatılsın okumak paralı olsun parası olmayan okumasın herkes okuyunca