Öğretmenin maaşına ve ek dersine en az % 60 zam yapılmalıdır

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenin maaşına ve ek dersine en az % 60 iyileştirme acilen yapılmalıdır. Zira alım gücü kaybı son bir kaç ayda bile yarı yarıya düşmüştür. 
Dolar arttıkça temel tüketim ve gıda maddeleri anında artarken, görüp yaşadığımız gibi dolar düşünce marketlerde ve akaryakıt istasyonlarında bir indirim olmamaktadır. (Olsa bile çok geç ve yetersiz olmaktadır.) 
İşte bu yüzden alım gücü iyice düşen ve neredeyse asgari ücret seviyesine gerileyen öğretmen maaşına çok acil olarak en az %60 oranında zam yapılmalıdır. 
Geçtiğimiz Ağustos ayında imzalanan ve 2023'te toplam %35 civarı alacağı söylenen enflasyon zammı da bu gün verilse bile yetersizken daha fazla vakit kaybetmeden yetkili taraflar çalışanların son yıllardaki %60-70'leri bulan reel gelir kaybını bir nebze olsun telafi etmek için 2022 Ocak ayından itibaren bu % 60 zam kararını alıp uygulamalıdır.
 Ayrıca özellikle yeni yılda fahiş fiyat artışlarıyla daha ciddi tedbirler alınarak ve daha caydırıcı ağır cezalar verilerek mücadele edilmeli bu sorun da tamamen çözülmelidir...

Alıntı: 
Cafer Ersöz

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13