Öğretmen Olmak

Eğitim-öğretim bir iş(tacirlik-ticarethane) değildir böyle bakanlara fırsat vermeyelim bu gönül işidir ticaret işi olamaz olmamalıdır da bu iş maddi değerle ölçülemez.

Öğretmenliğin kutsal ve manevi bir değeri vardir. Öğretmen derse girdiğinde dertlerinden, sıkıntılarından vb. uzaklaşır öğrencileriyle mutlu olur ve bu kutsal mesleğe bir leke getirmemelidir getirmeyelim de. Eğitim neferleri olarak bizler yüreğimizi , bedenimizi ve ruhumuzu ortaya koymalıyız ve koyduk olması gereken de budur. Mesleğe ilk girdiğimden buyana böyle olmaya kendime söz verdim bundan sonra da bu şekilde ilerleyeceğim hiçbir kuvvet beni doğru bildiğim bu yoldan bu doğruluktan beni bu yolumdan alıkoyamaz.

Öğretmen olarak sorumluluklarımızı bilmeliyiz sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Emanet sorumluluk gerektirir ve Emanetin yükü agirdir bunun bilincinde ve sorumluluğundayiz. Tüm öğrenciler bizim çocuklarımızdir ve bize emanettir. Bütün öğrenciler bizim en kimetli hazinelerimizdir değerleri hiçbir şeyle ölçülemez.

Öğretmen olarak iyi bir rehber, örnek insan ve vicdan sahibi olmaliyiz örnek ve vicdanlı yeni nesil insan yetistirmeliyiz onlar bizim gelecegimizdir bizim eserimiz olacaktir hiçbir öğretmen hiçbir kimse eserinin kötü olmasını istemez öğretmen olarak bizler hiç istemeyiz. Bu benim düşüncemdir. Benim üzerimde emeği gecen tüm öğretmenlerimden Allah razı olsun ahirete intikal edenlere rabbim mekanlarını cennet eylesin hayatta olanlara rabbim sağlık, mutlu versin ellerinden öperim saygıyla önlerinde eğilirim hepinizden Allah razı olsun.

Gözünüz arkada kalmasin. Bizlere destek olan değerli tüm velilerimize ve arkadaşlarımıza ayrı ayrı çok teşekkür ederim hepinizden Allah razı olsun. Eğitime gönül verenler tüm arkadaşlarıma, dostlarıma ve velilerimize yürekten teşekkürlerimi bir borç bilirim tekrar teşekkür ederim. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Allah emanet olun. Hakkınızı helal edin.

Nurettin SIRIK.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol