MEB'den Norm Kadro Güncellemelerine İlişkin Resmi Yazı

İşte MEB Personel Genel Müdürlüğünün 04.10.2021 tarihli ve ''Norm Kadro Güncelleme İşlemleri'' konulu yazısı:


 
Bilindiği üzere, 02.10.2021 tarihli ve 31616 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik değişikliği ile ilgi Yönetmeliğin 22 nci maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendinin (1) numaralı alt bendinde yer alan "9 uncu ve 10 uncu sınıflarda," ibaresi "9 uncu sınıfta," şeklinde değiştirilmiş, aynı bendin (2) numaralı alt bendine "11 inci" ibaresinden önce gelmek üzere "10 uncu" ibaresi eklenmiştir.

Bu düzenleme sonucunda meslekî ve teknik örgün ve yaygın eğitim kurumlarında alan/dal derslerine ilişkin  10 uncu sınıfta; 8-17 öğrenciye kadar 1, 17-25 öğrenciye kadar 2, 25-33 öğrenciye kadar 3, 33 ve daha fazla öğrenci için 4  olacak şekilde grup oluşturulması gerekmektedir.

Bu bağlamda söz konusu eğitim kurumlarının 10 uncu sınıflarının grup oluşumları yeniden belirleneceğinden alan  bazlı ders yüklerinin  güncellenmesi gerekli görülmektedir.  Bu noktadan hareketle MEBBİS veri tabanındaki "Norm Kadro Modülü" eğitim kurumu müdürlüklerince işlem yapılmak üzere  açılacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol